Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 04.09.2021 - 00:01

Roland GO:MIXER PRO-X: kompaktní audio mix pro smartphony

Oblíbený malý mixážní pult Roland GO:MIXER PRO, kombinovaný se zvukovou kartou, se dočkal luxusněji pojaté verze nesoucím označení GO:MIXER PRO-X, která dostala pozměněný routing a několik nových funkcí. Výrobce uvádí, že také vylepšil kompatibilitu se zařízeními pracujícími na platformách Android a iOS, takže kvalitnímu mobilnímu audio nahrávání či live streamingu by s použitím tohoto modelu nemělo stát nic v cestě.

Nová generace, jdoucí ve stopách svého předchůdce, boduje větší univerzálností, což potvrzuje nově integrovaný přepínač citlivosti kytarového/basového vstupu, takže je možno bez potíží zapojit nástroje s pasivní i aktivní elektronikou, a přibyla také možnost použít jako zdroj zvuku náhlavní mikrofon či mini mikrofon instalovaný ve smartphonovém sluchátkovém headsetu.  

Celkem lze připojit až sedm zdrojů zvuku (11 kanálů), včetně XLR mikrofonu, zmíněné kytary nebo baskytary, stereofonního nástroje (například kláves, bicích automatů, grooveboxů apod.), dvou stereofonních zařízení s linkovou úrovní a  zapojení mikrofonu zvládne také sluchátková zdířka. K dispozici je navíc praktická funkce Loop Back pro přimíchávání dalšího zvuku k hlavní stopě a nechybí fantomové napájení 48 V.

K telefonům se systémem Android a iOS se mixer připojuje prostřednictvím TRRS zdířky a konektoru USB Micro-B, součástí balení jsou adaptérové kabely pro koncovky Lightning a USB-C. Port USB obstarává zároveň napájení, které je v případě potřeby možno řešit i prostřednictvím čtyř alkalických či dobíjitelných (Ni-Mh) tužkových AAA baterií s výdrží okolo 4 hodin nepřetržitého provozu.

Mixer si rozumí se softwarem Roland Zenbeats a dalšími podobně orientovanými mobilními aplikacemi, rozložení i funkce pětice potenciometrů hlavního panelu zůstaly téměř stejné jako u předchozího modelu, od něhož se PRO-X liší černou barvou šasi. Roland GO:MIXER PRO-X o rozměrech 104 x 155 x 41 mm a váze 215 g je dostupný za cenu cca 3600 Kč, včetně kabelů USB Micro-B / USB-C, USB Micro-B / Lightning a TRRS / TRRS.

Tagy Roland Roland GO:MIXER PRO-X
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY