Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.02.2020 - 08:00

Rok 1990 aneb Satriani akusticky

Joe Satriani není jen vesmírným shredderem se signovaným Ibanezem JS a high-gainovým Marshallem za zády, ale také zručným akustickým kytaristou. Kromě jeho některých starších skladeb to dokazuje i koncert MTV Unplugged, odehraný 30. ledna 1990 v prostorách newyorského areálu National Video Center, kde mu mimochodem dělal předskokana Stevie Ray Vaughan.

Satriani, vyzbrojený šestistrunným banjem Deering nebo burstovou akustikou Gibson L-1 1927, se na třicet let starém záznamu prezentuje skladbami The Feeling a I Believe z alba  Flying in a Blue Dream (1989) a cover verzí Hendrixova songu May This Be Love. Rytmiku obstaral bubeník Jonathan Mover (také kapely Marillion, GTR, Alice Cooper atd.) a jako host jej přišel podpořit zpěvák, skladatel a kytarista Jules Shear.

Satriani se akustickým setům nevyhýbal ani v pozdějším období, což potvrzuje např. video s upravenou skladbou Always With Me, Always With You (CD Surfing with the Alien, r. 1987), pořízené před čtyřmi lety v San Franciscu. Na této akci vystupoval společně s kytaristou Vicem Johnsonem a bubeníkem kapely Mötley Crüe Tommym Lee.

Tagy Joe Satriani
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY