Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - St, 04.09.2019 - 15:00

Roger Waters naplní kino snímkem z úspěšného turné Us + Them

Hudební génius a jedna z hlavních tvůrčích sil legendárních Pink Floyd Roger Waters aktivně vystupuje i ve věcech veřejných, což jsme naposledy reflektovali v textu Nezastaví mě tvá zeď. Nyní však uvádí koncertní film Us + Them. Vrací se v něm do Amsterdamu, kam zavítal v roce 2018 v rámci svého světového turné. Společné dílo Rogera Waterse a režiséra Seana Evanse míří do tuzemských kin 2. října.

Hudba boří zdi mezi lidmi a spoluzakladatel Pink Floyd Roger Waters šel vždy příkladem. Proto světové turné k jeho poslednímu sólovému albu Is This the Life We Really Want? nazval po písničce Us and Them z alba Dark Side of the Moon. Zpívá se v ní totiž: „With, without / And who will deny that’s what the fighting’s all about?“ („Spolu, nebo bez sebe / kdo popře, že o tom jsou rozbroje?“)

Šňůra celkem 157 koncertů napříč světem se odehrála na přelomu let 2017 a 2018. Během ní zazněly nové kusy i klasiky z alb Dark Side Of The Moon, The Wall, Animals nebo Wish You Were Here.

Projekt opět svedl do střižny Waterse a Seana Evanse, režiséra snímku Roger Waters: The Wall (2015), který byl nominovaný na Grammy za nejlepší hudební film. Záběry pro Us + Them Evansův štáb sesbíral na čtyřech koncertech v Ziggo Dome v Amsterdamu. Záznam jde nyní do kin obohacený o supermoderní obrazovou produkci a dechberoucí zvuk. „Roger je inovátor pódiové scény v arénách a na stadionech od začátku 70. let,“ prohlásil Watersův manažer Mark Fenwick. „Je proslulý tím, že dokáže posouvat hranice prostorového zvuku a vizuálního zážitku a zároveň do koncertu promítnout poselství lásky,“ dodává.

Fascinující snímek má 135 minut. Tento zážitek by si žádný muzikant neměl nechat ujít.

Více informací najdete na webu Aerofilms.cz.

Tagy hudební film Roger Waters
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY