Přejít k hlavnímu obsahu
The Rocket Dogz jsou dobře sehraná, bláznivá parta. | Foto: Facebook profil kapely
The Rocket Dogz jsou dobře sehraná, bláznivá parta. | Foto: Facebook profil kapely
Petr Adamík -

The Rocket Dogz jedou na novince podle vlastních pravidel

Psychobilly u nás není zrovna úplně profláknutý žánr a kapel, které inklinují k tomuto stylu, je zde jako šafránu. Mezi přední představitele patří pražští The Rocket Dogz, kteří si k patnáctému výročí nadělili novou desku Out Of Cages!.

Že si aktuální sestava dobře rozumí, bylo zřetelné už na předchozím albu Bad Blood. Za dalších pět let se ale trio ještě více stmelilo a připravilo nový materiál, který je o něco barvitější a v mnoha momentech se dostává i do jiných oblastí za hranice žánru.

Po tajuplném začátku bicích a typicky tepajícího kontrabasu se v klipovce Stay Wild rozjede ostrý hardrockový riff. Skladba příjemně šlape a funguje jako správný otvírák. Hodně vydařená je v ní především sólová pasáž, kde se ostré skřípění kytar doplňuje s parádními hammondkami. Queens Of Thieves jede v rytmu ska, ale The Rocket Dogz to více sluší například v bezstarostné Imaginary Friend, která je konkrétnější, jasnější a její už tak chytlavý refrén doplňují stylové doprovodné zpěvy.

Skladbou, která doslova vybočuje a odlišuje se od zbytku, je Situations. Rovný rytmus, rocková kytara a celkově jiná atmosféra z písně dělá nejzajímavější věc z celé desky. Po ní nás čeká zase trochu divočejší rockabilly tempo v Break Outta Cages a vtipné Murder She Wrote, inspirované slavným americkým seriálem.

Na další výraznější překvapení dojde ještě v závěru desky, a to v podobě akustické Days Weren't Better s harmonikou, v níž vynikne hlas zpěváka Woodyho. Tomu celkově více sluší, když při zpěvu tolik netlačí na pilu a nechá projevit svou melodičtější část, tak jak je tomu třeba v Motivation, Private Battlefield nebo v úvodu One For The Road.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Jak už bylo napsáno, The Rocket Dogz jsou dobře sehraná, bláznivá parta. Instrumentální výkony všech zúčastněných jsou na vysoké úrovni. Sympatické pak je, že se kapela nedrží jen striktních psychobilly pravidel, nebojí se věci vylepšovat a přidává příchutě i z jiných oblastí. Tenhle posun je na albu znatelný. Možná kdyby se podařilo podařilo trochu zkrátit celkovou stopáž (půlhodinka by bohatě stačila), byla by novinka Out Of Cages! ještě silnější.

The Rocket Dogz - Out of Cages! obal alba

The Rocket Dogz – Out Of Cages!

PHR, 00:44:49

psychobilly

70 %

Tagy The Rocket Dogz Recenze alb psychobilly

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY