Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 19.11.2018 - 00:01

Reissue verze baskytar Ibanez Artcore AGB200 a AFB200

Ibanez se vrací k produkci elektro-akustických baskytar AGB200 a AFB200 z edice Artcore. Oba modely, které svou práci zastanou především u tradičnějších forem jazzu, blues nebo v případě akustických setů, jsou vyrobeny z identických materiálů, liší se velikostí a konstrukcí korpusu (pololubový/lubový), profilem krku a částečně hardwarem.

Pro stavbu zadní desky těla, lubů a horní ozvučné desky byl použit laminovaný javor, krk ze tří kusů kombinuje mahagon s javorem, hmatník z indického laurelu o radiusu 400 mm nese 22 středně silných pražců a menzura činí 770 mm (30.3 palce).

Basy jsou osazeny dvojicí pasivních humbuckerů Classic Elite Bass doplněných jednoduchou elektronikou v podobě společné hlasitosti, tónové clony a třípolohového páčkového spínače. Subtilnější pololubový Ibanez AGB200 využívá struník s vyfrézovanými šachtami pro rychlejší výměnu strun a celokovovou pevnou kobylku Gibraltar III.

Lubový AFB200 disponuje trapezoidním struníkem uchyceným na spodním lubu a dřevěnou kobylkou se stavěcími kolečkovými šrouby. Cena verze AGB200 v přírodní úpravě Natural i varianty AFB200 v laku Transparent Black Sunburst byla nastavena na cca 550 dolarů.

Tagy Ibanez Artcore AGB200 Artcore AFB200

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY