Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Reproduktory Celestion Ruby, G10 Creamback a IR impulsy G12 EVH

Nabídka produktového katalogu britského Celestionu se rozrostla o dva nové typy kytarových reproduktorů s označením Ruby a G10 Creamback, které jsou vyráběny v anglické centrále značky. Firma také posílila portfolio stále populárnějších IR impulsů o vzorky repra G12 EVH, navrženého pro kytaristu Eddieho Van Halena.

Dvanáctipalcový Celestion Ruby s výkonem 35 W a košem stříkaným sytě červenou barvou je osazen Alnico magnetem a díky vyšší citlivosti 100 dB může být ideální kombinací také pro méně výkonné zesilovače. Měnič poskytuje hřejivý zvuk s příjemnými měkkými středy a decentnějšími výškami. Špičkový měnič jdoucí ve stopách prémiových modelů Gold či Blue je dostupný ve verzích 8/16 ohmů a cena se na českém trhu pohybuje okolo 7 600 Kč.

Celestion G10 Creamback s maximálním výkonem 45 W a průměrem 10 palců disponuje keramickým magnetem, citlivostí 96 dB a frekvenční odezvou v rozmezí 95 Hz až 5.5 kHz. Značka tímto modelem reaguje na přání některých uživatelů větší dvanáctipalcové varianty Creambacku, s níž novinka sdílí základní charakteristiku postavenou na průrazné dynamické projekci, vyváženém zvuku a přidává detailnější přednes vyšších pásem plus rychlejší atak. České ceny 8 a 16 ohmových verzí byly nastaveny okolo hranice 3 000 Kč.

Kytarista Edward Van Halen v minulosti upřednostňoval u svých sestav staré Greenbacky, a když přišel čas na výběr reproduktorů pro jeho nejnovější signované 4x12 boxy 5150-III, tak zvolil dvacetiwattovou edici Heritage G12M, která se stala základem pro model G12 EVH.

Celestion se tento speciální měnič rozhodl zařadit také do kolekce digitálních IR impulsů a vytvořil pět individuálních vzorků nabíraných s kabinety 1x12, 2x12 (oba boxy s uzavřenou nebo otevřenou konstrukcí) a 4x12. Impulsy lze pořídit jak samostatně – cca 15 dolarů za vzorek, tak i jako set v ceně okolo 36 dolarů, nebo si zájemce může vytvořit vlastní finančně zvýhodněnou sadu tří až pěti paketů, kterou značka nabízí pod označením Pick & Mix.

Tagy Celestion Celestion Ruby Celestion G10 Creamback Celestion G12 EVH

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY