Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 03.11.2016 - 23:01

Replika Gibsonu LP Pete Townshend Deluxe Gold Top '76

Několik týdnů poté, co Fender uvedl na trh signovaného Stratocastera kytaristy Petea Townshenda, se o slovo hlásí také společnost Gibson s modelem Les Paul Pete Townshend Deluxe Gold Top '76 patřícím do prémiové série Artist. Novinka je replikou staršího Gibsonu, kterou bouřlivák Townshend částečně zničil při koncertu kapely Who v Boston Garden v roce 1976 a která je nyní součástí sbírek londýnského Victoria and Albert Musea.

Sendvičový korpus tvoří stejně jako u předlohy několik podélně slepených kusů mahagonu s vnitřním ořechovým plátem a javorovým topem. Mahagonový krk ze tří kusů má kulatější profil, palisandrový hmatník s radiusem 12 palců a 22 pražci je osazen polohovými akrylátovými značkami a nultý pražec ze směsi tektoid má šířku 4.3 cm.

Úsměvným detailem je červená přerušovaná linka a nápis "Break Here" na zadní straně krku v oblasti osmého pražce, což je místo, ve kterém se při Townshendově řádění ulomil krk originálního modelu. Kytara je netradičně vybavena trojicí snímačů - krkovým a kobylkovým minihumbuckerem Deluxe s magnety Alnico 2 a prostředním humbuckerem DiMarzio Super Distortion.

Ovládání sestává z klasického třípolohového přepínače, dvou hlasitostí pro minihumbuckery, společné tónové clony a hlasitosti středního DiMarzia, ke kterému patří další třípolohový spínač rozepínající cívky. Struník z materiálu Zamak je doplněn pevnou kobylkou tune-o-matic ABR a ladění obstarávají celokovové vintage strojky Kluson s převodem 14:1. Kovové součásti včetně speciálních zámků popruhu jsou provedeny v chromu.

Gibson Les Paul Pete Townshend Deluxe Gold Top '76 ve zlatém laku bude vyroben v limitované sérii čítající 150 kousků a oficiální cena této repliky včetně luxusního pevné pouzdra byla pro americkou část trhu nastavena na cca 4 000 dolarů.

Tagy Gibson Pete Townshend Deluxe Gold Top '76
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY