Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 16.09.2021 - 00:01

Reissue verze zesilovače EHX Sovtek MIG-50

Electro Harmonix MIG-50 je padesátiwattový celolampový zesilovač, který představuje modifikovanou reedici ruských aparátů firmy Sovtek, známé především výrobou elektronek, probíhající pod křídly koncernu New Sensor Corporation. Ačkoli jsou modely MIG-50 na trhu již několik let, doposud se až na několik výjimek oficiálně prodávaly pouze v USA. Společnost nyní získala všechny mezinárodní certifikáty potřebné k tomu, aby mohla tyto finančně dostupné kytarové zesilovače distribuovat do celého světa.

Jednoduše řešený dvoukanálový preamp nabízí čistou větev I (Normal) a frekvenčně ostřejší kanál II, poskytující zvukovou paletu počínaje lehkým crunchem až po saturovanější zkreslení. Čtyřpásmové korekce jsou společné a každý kanál disponuje vlastní hlasitostí i vstupem. Nechybí obligátní pohotovostní režim (Standby), síťový spínač a samozřejmě velká stavová kontrolka.

Koncová jednotka využívá dvojici elektronek Tung-Sol 5881 a jednu triodu Mullard 12AX7, zatímco předzesilovač je postaven na dvou výběrových lampách Tung-Sol 12AX7. Na zadní straně šasi jsou kromě pojistek a třech repro výstupů pro kabinety s impedancemi 4/8/16 ohmů umístěny také vstupy a trimr sloužící k nastavení předpětí výkonových elektronek.

Tato moderní reedice s dostatečným výkonem, potřebnou projekcí, typickou kompresí a zvukem blízkým oblíbenému Fenderu Bassman představuje skvělou platformu pro předřazené pedály a určitou míru univerzálnosti navíc zajišťuje tahový přepínač volící napětí v krocích 100, 117 a 230 V 50/60 Hz.

Každý zesilovač z inovované série MIG-50, která částečně těží z konstrukce starších Marshallů Super Lead, je sestavován ručně v newyorské továrně Electro Harmonix. Oficiální cena aparátu o rozměrech 50 x 24.1 x 20.3 cm se v případě amerického trhu pohybuje pod hranicí 640 dolarů.

Tagy Electro Harmonix EHX Sovtek MIG-50

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY