Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Reissue verze Epiphone Wilshire, Coronet a Crestwood

Firma Epiphone rozšířila nástrojovou kolekci Designer o trojici reissue modelů kytar Wilshire P-90, Coronet a Crestwood Custom, vycházejících z originální série, kterou značka uvedla poprvé na trh v padesátých letech. Retro kousky ctí koncepci původních předloh, včetně zkrácené hlavice „Kalamazoo“ osazené destičkou „Epiphone Bikini“ se starým logem značky, a jsou vybaveny kvalitním hardwarem.

Verze Wilshire P-90, představují jeden z nejúspěšnější nástrojových designů z produkce Epiphonu, disponuje téměř symetrickým tvarem mahagonového těla, lepený krk z mahagonu má pohodlný profil Medium C, pro hmatník o radiusu 12 palců byl vybrán indický laurel osazený 22 medium jumbo pražci a ořechem ze směsi Graph Tech NuBone širokým 43 mm.

Niklovaný hardware sestává z patentované pevné kobylky Epiphone LockTone Tune-O-Matic, struníku LockTone Stop Bar a do hlavice jsou vsazeny firemní vintage strojky Deluxe. Přenos zvuku mají na starost dva single coily PRO P-90 Soapbar, ošetřené ve voskové lázni eliminující mikrofoničnost a napískávání snímačů při vyšším gainu. Instalován je třípolohový switch, samostatné hlasitosti a tónové clony s potenciometry CTS. Varianta Coronet se odlišuje kompenzovanou kobylkou typu wraparound Lightning Bar, jedním snímačem P-90 PRO Dogear doplněném hlasitostí plus clonou a namísto želvovinového pickguardu zde najdeme bílý třívrstvý kryt.

Crestwood Custom, jenž byl poprvé uveden na trh v roce 1959, sdílí s dvojicí zmiňovaných nástrojů tvar korpusu i použité materiály, ale rozdílné jsou snímače v podobě dvojice PRO Mini Humbuckerů, jejichž rámečky slouží částečně pro uchycení průhledného plexisklového pickguardu „Butterfly“ s bílým centrálním blokem. Dalším signifikantním prvkem je vibrato Tremotone opatřené válečkovými kameny, trapézovým úchytem zdobeným plátem laurelu a plochou pákou s trojicí otvorů sloužících pro nastavení její délky.

Oficiální ceny určené pro evropskou část trhu se pohybují okolo 450 eur za Wilshire P-90 v barvách Cherry či Ebony, na cca 400 eur vyjde jednosnímačový Coronet v identických ostínech a luxusněji pojatý Crestwood Custom s povrchovými úpravami Cherry nebo Polaris White lze pořídit za cca 550 eur.

Tagy epiphone Epiphone Wilshire P-90 Epiphone Coronet Epiphone Crestwood Custom

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY