Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 12.01.2020 - 00:01

Reedice wah pedálu Ibanez WH10 V3

Nedlouho poté, co John Frusciante ohlásil svůj návrat ke kapele Red Hot Chili Peppers, přichází firma Ibanez s reedicí kvákadla, které tento funkový kytarista používá už od roku 1991, kdy RHCP natočili přelomové album Blood Sugar Sex Magik. V pořadí třetí produkční verze, nesoucí nyní označení WH10 V3, vychází z originálního modelu z konce osmdesátých let a přidává některá vylepšení.

Stejně jako u předlohy byl použit vícenásobný zpětnovazební obvod s operačními zesilovači, který pedálu dodává jeho unikátní zvuk, ale původní plastové šasi nahradil kovový odlitek a přibyl také páčkový přepínač volící mezi bufferovaným a true bypassem. Jackový vstup a výstup tentokrát není doplněn poměrně málo používaným Dry výstupem, jehož místo zabral zmíněný switch.

Wah disponuje stavovou diodou, potenciometr Depth zapuštěný do levého boku šasi umožňuje nastavení výraznosti filtrace v rozsahu +6 až +20dB a nechybí posuvný spínač Gtr/Bass pro volbu pracovních pásem v rozmezích 350 Hz – 2.2 kHz a 175 Hz – 1.1 kHz. Pedál lze napájet 9V adapterem nebo baterií, oficiální cena byla v případě amerického trhu nastavena pod hranicí 130 dolarů.

„WH10 je můj standardní model od Blood Sugar Sex Magik (1991). Nemyslím si, že existuje lepší wah. Když jsme dělali Stadium Arcadium (2016), bylo ve studiu tolik různých kvákadel, že jsem si myslel, že budu používat různé pedály, ale nebyl tam žádný, který by se přiblížil k Ibanezu.“

„Existuje pár skvělých modelů Crybaby, ale pro mě nebyly tak vhodné, protože používám hodně zpětné vazby. Navíc Ibanez poskytuje více možností, protože má širší frekvenční spektrum,“ ohodnotil Frusciante svůj oblíbený wah v jednom ze starších rozhovorů pro magazín Vintage Guitar.

Tagy Ibanez Ibanez WH10 V3
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY