Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 15.02.2018 - 00:01

Reedice kytar Ibanez RG550 ze série Genesis

Modely RG550 představují v historii japonského Ibanezu jednu ze stěžejních sérií, díky které se značka vyhoupla mezi celosvětově nejúspěšnější výrobce kytar, určených především rockově orientovaným hráčům, oceňujícím nejen moderní zvuk těchto nástrojů s flexibilní konfigurací snímačů a spolehlivým uzamykatelným vibratem, ale také ve své době revoluční design a plochý, velmi rychlý krk Super Wizard.

První série "ergéček", vycházejících ze signatury JEM postavené pro Steva Vaie, měla premiéru v roce 1987 a po třiceti letech se firma rozhodla uvést na trh reedici s označením Genesis, do níž patří i známé modely RG550, které až na malé výjimky přesně kopírují předlohy z osmdesátých let, včetně tehdy populárních laků ve výrazných barvách.

Lipový korpus je doplněn krkem s profilem Super Wizard (tloušťka na 1. pr. - 17 mm, na 12. pr. 19 mm) ze tří kusů javoru proložených dvěma ořechovými pláty, jenž je k tělu připojen čtveřicí vrutů s kovovou destičkou (současný spoj All Access byl použit až u novějších sérií) a javorový hmatník s radiusem 430 mm palců nese 24 jumbo pražců s pečlivě zaoblenými konci.

Na rozdíl od starších modelů se snímači V1, S1 a V2 byly humbuckery nahrazeny typy V7 a V8 (tentokrát bez popisků), ovládání je tvořeno pětipolohovým nožovým přepínačem, potenciometrem celkové hlasitosti a tónovou clonou. Černě lakovaný hardware sestává z uzamykatelného vibrata Edge, zámků na nultém pražci, srážeče strun a kvalitních ladicích strojků Gotoh.

Reedice modelů Ibanez RG550 Genesis s typickým černým pickguardem bude dostupná v barevných provedeních Road Flare Red, Desert Yellow, White a Neon Purple. Nástroje z produkce japonské továrny Hoshino Gakki se v oficiální distribuci objeví zřejmě v březnu a cena se má pohybovat okolo 1 000 eur včetně polstrovaného pouzdra.

Tagy Ibanez Ibanez Genesis Ibanez RG550

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY