Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Reedice Gibsonu Kirk Douglas Signature SG

Jako kytarista skupiny The Roots, doprovodné kapely televizní show Late Night s Jimmym Fallonem, vysílanou na stanici NBC, si „Captain“ Kirk Douglas získal zaslouženou reputaci skvělého hráče. Jeho sbírka kytar zahrnuje řadu modelů Gibson, ale vizuálně nejvýraznějším kouskem kolekce je patrně třísnímačový podpisový SG Custom, postavený v roce 2013, který firma nyní připomíná reedicí Kirk Douglas Signature SG osazenou novými snímači a modifikovanou elektronikou s pěti potenciometry.

Mahagonové tělo i krk se subtilnějším profilem SlimTaper jsou kryty finální tenkou vrstvou nitro laku, palisandrový hmatník o radiusu 12 palců nabízí 22 pražců medium jumbo, ořech ze směsi Graph Tech široký 43 mm, poziční značky z akrylátu a bílé lemovky hran. Menzura činí pro Gibson standardních 24.75 palců.

Nástroj je vybaven trojicí humbuckerů BurstBucker 1/2/3 ovládaných třípolohovým páčkovým switchem, společnou tónovou clonou a čtyřmi potenciometry hlasitosti, z nichž jeden slouží jako master volume a zbylá trojice nastavuje hlasitost samotných snímačů a rozepíná jejich cívky. Přidaný potenciometr středního humbuckeru umožňuje v závislosti na poloze přepínače plynule míchat jeho signál s ostatními snímači. Zvolené řešení tak z tohoto modelu dělá skutečně flexibilní nástroj, kde kromě klasických či singlových modů lze vytvářet celou řadu netypických zvuků.

Hardware sestává z vibrata "Captain" Lyre Tail Vibrola s trapézovým uchycením, pevné hliníkové kobylky Nashville Tune-O-Matic a celokovových ladicích strojků Keystone s tulipánovými rondely. Podle barevného provedení kytary jsou kovové prvky potaženy klasickým nebo zlatým niklem a rozdíl je také v odstínu (bílý / černý) pětivrstvého pickguardu.

Reedice Gibsonu Kirk Douglas Signature SG je dostupná v provedení Inverness Green (nikl plus bílý pickguard) za cenu pohybující se okolo 2500 eur, nebo ve verzi Ebony se zlatým hardwarem a černým pickguardem, za kterou si zájemce připlatí cca 50 eur. K nástrojům je dodáváno kvalitní pevné pouzdro, servisní klíče, popruh a další doplňky.

Tagy Gibson Gibson Kirk Douglas Signature SG

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY