Přejít k hlavnímu obsahu
Razzor Pure Boost
redakce -

RAZZOR Pure Boost: booster ostrý jako břitva

Pokud byste sobě, potažmo svému nástroji chtěli dopřát druhé Vánoce, jistě nešlápnete vedle, když zvolíte některý z podlahových efektů značky Razzor. Jedná se o rebrandované efekty, které vycházejí ze zavedených schémat, vyznačují se spolehlivostí a výhodnou cenou. Nedávno jsme na Frontmanu představovali modulační efekt Razzor Tremolo. Dnes se zaměříme na standardní booster Razzor Pure Boost.

Roll Boost značky Razzor je standardním boosterem, který slouží k rovnoměrnému zvýšení hlasitosti v celém frekvenčním spektru, a tak skvěle poslouží například jako zesílení pro sólo, změnu charakteru zkreslení nebo podpoření vašeho zesilovače. Jeho nespornou výhodou je kromě ceny to, že jeho elektronika je zabudována v odolném kovovém šasi a jeho masivní spínač je zapojen jako true-bypass, tudíž ve vypnutém stavu nikterak neovlivňuje signál.

Ovládání tohoto boosteru je řešeno pomocí jediného potenciometru, a to ovladače Gain. Ten určuje úroveň zesílení signálu a přidání 3. a 4. harmonické frekvence pro obohacení zvuku. Zbylé prvky jsou na šasi uloženy zcela logicky – vpravo vstup, vlevo výstup a nad vstupem konektor pro 9V adaptér. Efekt lze napájet i pomocí baterie. Spuštění efektu je signalizováno LED diodou vedle footswitche. Razzor Roll Boost je velmi dostupný, ale také velmi kvalitní efektový pedál, který ocení nejen začínající kytaristé, ale i pokročilejší hráči, kteří hledají vybavení se skvělým poměrem ceny a kvality.

Tagy Razzor Kytarový efekt

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY