Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 21.05.2017 - 00:01

Rádio Vox ve stylu komba AC30

Britský Vox se rozhodl jít ve stopách ostatních tradičních značek jako např. Roland nebo Marshall a oznámil výrobu malého stylového rádia Vox AC30 Radio, jehož název jasně naznačuje, že design novinky se ponese ve znamení legendárního "třicítkového" komba, které se v průběhu let stalo pro tuto firmu v podstatě synonymem.

Kompaktní plastový skelet o rozměrech 170 mm x 80 mm x 128 mm ukrývá stereo koncový zesilovač s výkonem 2x1 W doplněný dvojicí širokopásmových reproduktorů o průměru 3 palce. Horní panel je vyhrazen pro přepínač frekvencí AM/FM, dvojici multifunkčních tlačítek, potenciometr hlasitosti a displej znázorňující čas, budík a zvolené pásmo (FM: 65.0-108.0 MHz nastavitelné po 0.1 MHz nebo 0.051 MHz krocích a AM: 520-1629 kHz s možností ladění po 9 kHz nebo 10 kHz krocích).

Na zadní straně najdeme kromě výsuvné antény také šachtu pro 6 tužkových AA baterií s výdrží cca 8 hodin při hlasitosti 0.1 W a až 3 roky v případě použití Voxe výhradně jako ukazatele času. Na pravém boku je umístěn konektor 9V adapteru, síťový spínač, sluchátkový výstup a také vstupní minijackový Aux In, takže rádio je schopno fungovat i jako stereo zesilovač externího audio zdroje.

Pokud jste skalním fanouškem značky nebo se vám prostě jen líbí design aparátů Vox a uvažujete o pořízení stylového doplňku do domácnosti, tak si na AC30 Radio budete muset počkat do srpna, kdy by se novinka s cenovkou cca 65 liber měla objevit v evropské distribuci.

Tagy VOX AC30C2-CM vox
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY