Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 30.05.2020 - 00:01

Racková celolampová hlava Ashdown CTM-200R

Britský Ashdown přichází na trh s celolampovým basovým zesilovačem CTM-200R v rackovém formátu, který díky čtveřici koncových elektronek KT88 nabídne výkon 200 W. U jednokanálového preampu byly využity dvě dvojité triody ECC83 doplněné stejným počtem lamp typu ECC82, z nichž jedna ošetřuje signálovou cestu linkového DI výstupu, a sadu kompletuje elektronka ECC99.

Aparát je osazen dvěma vstupy pro pasivní či aktivní nástroje, ovládání sestává z potenciometrů gainu, masteru, třípásmových pasivních korekcí a tlačítek Mellow, Deep, Shift, Bright pro úpravu citlivosti, nejnižších pásem, středových frekvencí a presencí.

Na čelním panelu najdeme také rotační přepínač pro volbu z pěti lampových modů, funkci Mute, spínač Pre/Post DI s navázaným symetrickým XLR výstupem, send/return sériové efektové smyčky a samozřejmě tradiční ručičkový VU meter s podsvícením, indikující také případný problém s pojistkou nebo elektronkami KT88.

Na zadní straně bytelného šasi z ocelového plechu o tloušťce 2 mm jsou umístěny tři výstupní Speakony pro boxy s impedancemi 2/4/8 ohmů, přepínač napětí, síťový spínač a čtveřice malých trimrů sloužících pro nastavení biasu koncových lamp.

Basová hlava Ashdown CTM-200R je profesionální zesilovač, jehož váha, pohybující se okolo 22 kg, je v tomto případě daní za kvalitní zvuk dosahovaný celolampovou koncepcí, která vzhledem k celkovému výkonu vyžaduje dvojici poctivých transformátorů. Oficiální cena novinky byla nastavena na cca 2000 eur.

Tagy Ashdown Ashdown CTM-200R

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY