Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 18.08.2020 - 00:01

Punkový Music Man Mike Herrera StingRay Bass

Pro Mikea Herreru, basistu punkrockových kapel MxPx a Goldfinger, postavila před časem společnost Ernie Ball Music Man několik zakázkových nástrojů, které se staly předlohou pro sériově vyráběný signovaný model Mike Herrera StingRay Bass. Čtyřstrunná verze sice ctí koncepci standardního StingRaye, jenž je především díky přínosu Leo Fendera páteřním modelem Music Manu už od roku 1976, ale na rozdíl od klasiky nabízí novinka kromě speciální grafiky pickguardu a dalších designových prvků také přímočaře řešenou pasivní elektroniku.

Jasanový korpus, opatřený třívrstvým želvovinovým pickguardem s logem kapely MxPx, doplňuje javorový krk připevněný k tělu šesti vruty podloženými destičkou, kde kromě loga značky a nápisu zařazujícího tento nástroj do série Artist, najdeme také laserem gravírovaný Herrerův podpis. Do hmatníku ze stejného materiálu o radiusu 11 palců je vsazeno 21 jumbo pražců a kompenzovaný ořech široký 42.9 mm. Délka menzury byla vyměřena na 34 palců.

Basa využívá lety prověřený firemní humbucker s cívkami osazenými Alnico magnety, ovšem hlasitost, korekce i aktivní předzesilovač, známý z klasických modelů, jsou odpojeny a pasivní signál míří přímo na výstupní jack. Chromovaný hardware sestává z kobylky Music Man se základnou a kameny z tvrzené nerezové oceli, kulatého srážeče strun AD a ladicích strojků Schaller BM vybavených kalibrovanými hřídelemi.

Ernie Ball Music Man Mike Herrera StingRay Bass je dostupný v barevném provedení Seafoam Green krytém lesklým polyesterovým lakem, krk je ošetřen směsí oleje a vosku. Oficiální cena signatury byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 2500 dolarů včetně pevného pouzdra a dalších doplňků.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man Mike Herrera StingRay Bass
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY