Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová -

První český festival podepsal výzvu 50/50 iniciativy Keychange

Poličský festival Colour Meeting podepsal jako první český festival výzvu 50/50 iniciativy Keychange, která usiluje o vyrovnané zastoupení ženských a mužských účinkujících na pódiích.

„Při rozhodování o dramaturgii festivalu jsem nikdy neřešil genderovou otázku, na prvním místě vždy stojí originalita, kvalita a objevnost, když se však proti myšlence Keychange zvedla vlna nepochopitelného odporu, řekl jsem si, že iniciativu musíme podpořit,“ říká umělecký ředitel festivalu Dušan Svíba.

Na naplnění cíle má sice festival ještě tři roky, už letos ale program nabídne výrazné zastoupení muzikantek ze sedmi zemí v projektech MY BABY (NZ/NL), Curse of Lono (UK), Ilaria Graziano & Francesco Forni (IT), Boom Pam (ISR), Bâton Bleu (FR), teepee, Heleeli, Leto s Monikou, přijede také písničkářka Bára Zmeková.

Názory na Keychange z české scény zazněly také v anketě Ondřeje Bezra Přitažené za dlouhé vlasy? Co si myslí české muzikantky o aktivitě Keychange a článku Keychange je výzva, ne hrozba Jana Hamerského.

Tagy Keychange Colour Meeting

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY