Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 16.11.2015 - 00:01

PRS S2 Singlecut a S2 Standard 22/24 v saténovém laku

Brány marylandské továrny společnosti Paul Reed Smith začnou v brzké době opouštět první kousky nové série modelů S2 Standard 22 Satin, S2 Standard 24 Satin a S2 Singlecut Satin s decentní povrchovou úpravou, kterou kromě samotné barvy tvoří pouze velmi tenká vrstva saténového nitro laku.

Tento způsob úpravy dodává kytarám nejen příjemně matný vzhled, ale také pozitivně ovlivňuje zvukové vlastnosti nástroje. Tenký nitro film dovoluje dřevu dýchat a postupem času vyzrávat, téměř neovlivňuje zvukovou barvu a rezonanci kytary a tím pádem maximálně podporuje sustain a dynamiku.

Trojice modelů má mahagonové korpusy a krky s profilem Regular Pattern, palisandrové hmatníky, menzuru 25 palců, zamykací ladicí strojky PRS S2 a dvojici humbuckerů. S2 Standard 22 Satin je osazen spolehlivým vibratem PRS S2 s masivními kameny a uchycením k tělu v podobě šesti šroubů, humbuckery PRS S2 #7 treble/bass, třípolohovým nožovým switchem a ovládáním hlasitosti s push/pull tónovou clonou, která po vytažení rozepíná cívky snímačů.

S2 Standard 24 Satin disponuje dvouoktávovým hmatníkem s 24 pražci a snímači PRS S2 HFS treble a S2 Vintage bass, ostatní specifikace jsou shodné s předchozí verzí. Model S2 Singlecut Satin, inspirovaný křivkami Les Paula, je vybaven jednoduchou pevnou kobylkou PRS stoptail a humbuckery PRS S2 #7 treble a S2 #7 bass. Ovládání sestává ze samostatných potenciometrů Level a Tone, opět s možností rozepínání cívek k dosažení brilantnějšího soundu.

PRS S2 Standard 22 Satin, S2 Standard 24 Satin a S2 Singlecut Satin budou vyráběny v barevných odstínech Charcoal, McCarty Tobacco, Vintage Cherry a Vintage Mahogany doplněnými černými třívrstvými pickguardy. Ceny na americkém trhu by měly startovat těsně pod hranicí 1 000 dolarů.

Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY