Přejít k hlavnímu obsahu
Je vyzbrojená dvěma tomahavky, humbuckery Mojotone DW Tomahawk | Zdroj: YouTube kanál prsguitars.com
Je vyzbrojená dvěma tomahavky, humbuckery Mojotone DW Tomahawk | Zdroj: YouTube kanál prsguitars.com
Jan Hamerský -

PRS Dustie Waring GB: v rukavičkách

Hrát s Cobainem, Hendrixem a Morrisonem Stánky že je peklo? Mám barvitější představu. Hraju na PRS Dustie Waring GB, naprosto ultimátní dělo od PRS – v gumových rukavicích.

Změkly mi prsty. Dva měsíce si nesáhly na nový hmatník. Když tedy v Praze-Modřanech mohli konečně otevřít, nebylo o čem přemýšlet. Neodradil mě ani pokyn vzít si rukavice, jinak by cokoliv, na co bych sáhl, strávilo tři dny v karanténě. Vlastně mi to přišla jako zajímavá výzva – než jsem si vzal do parády PRS pro Dustieho Waringa.

Ať dohlédnete až na dno mojí frustrace, Waring s Between the Buried and Me nahráli Colours. Kdyby mě teď někdo na facebooku zatáhl do řetězovky mých top 10 desek od pravěku do dneška, a to se bohdá nestane, opus těkající od artrocku a jazzu k arabské hudbě a blacku by se dostal aspoň do čtvrtfinále. Už proto, že mi jako první jasně ukázal, že hudba naprosto neuznává žádná hranice a omezení.

Kytara je to samé, jen mourovaté. Ten parchant je vyzbrojený dvěma tomahavky, humbuckery Mojotone DW Tomahawk. AlNiCo a porcelánové magnety se kryjí navzájem. Akustický až mírně zkreslený zvuk není v křeči. Struny netáhne dolů až příliš výkonná keramika, a ta naopak při zkreslování nevytáhne žádné nežádoucí zvukové kontury jako bzučení. Navíc základ, spáleným javorem převrstvené a k javoru přišroubované mahagonové tělo zaručuje, že všeho, jak středů, výšek, basů, tak hlasitosti a sustainu, bude vždy dostatek.

Ještě zoufalejší jsem byl z hratelnosti. Krk má parametry, nad kterými by samovolně slinili i vývojáři z Nagoji (sídlo společnosti Ibanez). Dvojzvratné tremolo pracuje už při sebemenším dotyku, přičemž struny jsou jištěné natřikrát v kobylce, ladících kolících a nultém pražci. Na knoflíky i sklerotik koukne a vidí, kolik zrovna přidal hlasitosti a clony. Na vršku každého z nich je poziční šipka. Všechno ostatní, co se na kytaře hýbe, samozřejmě dostalo černou protikorozní úpravu. A zrovna já bych se měl hlídat, abych si při legátu náhodou neprořízl rukavici. K zbláznění!

Že se nakonec nic takového nestalo, protože to precizní zpracování nástroje prostě neumožňuje, bylo pro mě jen chabou náplastí. Už se nemůžu dočkat, až s tímhle technický zázrakem nebudu muset zacházet v rukavičkách.

Tagy PRS Dustie Waring Between the Buried and Me PRS Dustie Waring GB

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY