Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 30.07.2020 - 00:01

Programovatelný Mooer R7 Reverb

Do pedálové edice Micro přidal čínský Mooer dalšího zástupce řady 7, kterým je model R7 Reverb vybavený sedmi presety a stejným počtem zvukových režimů. Kompaktní dozvukový efekt boduje podobně jako ostatní pedály této značky atraktivní cenou a přímočarým ovládáním, což uvítají především muzikanti, kteří se místo pročítání manuálů a nekonečnému experimentování s nejrůznějšími funkcemi či parametry věnují raději samotné hře a tvorbě.

Každý ze sedmi digitálních algoritmů, rozdělených do režimů Room, Hall, Church, Cave, Plate, Spring a Mod, disponuje vyhrazenou LED diodou vsazenou do levé hrany šasi a vybraný mod lze editovat pomocí dvoupásmových korekcí v podobě high-pass a low-pass filtrů, ovladačů Decay, Pre-Delay a potenciometru Level, určujícím poměr efektovaného a čistého signálu.

Pro zvolený typ algoritmu je při ukládání uživatelského presetu pomocí tlačítka Save k dispozici vždy jen jeden paměťový slot a využít lze také funkci Trail On, která ponechává reverb přirozeně doznít i po vypnutí efektu. Obvod navázaný na kovový footswitch je proto zapojen v režimu bufferovaného bypassu.

Vzhledem ke skutečně miniaturním rozměrům krabičky (42 x 52 x 93.5 mm) odpadá možnost napájení baterií a přísun potřebné energie je řešen standardním 9V adapterem. Oficiální cena monofonního Mooeru R7 Reverb byla v případě evropského trhu nastavena pod hranicí 100 eur.

Tagy Mooer Mooer R7 Reverb
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY