Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 18.09.2020 - 00:01

Programovatelný EHX 1440 Stereo Looper

Do distribuce se konečně dostává programovatelný pedálový Electro Harmonix 1440 Stereo Looper, který newyorský výrobce poprvé představil na zimním veletrhu NAMM v Anaheimu. Následovník modelů EHX 360 a 720 se může pochlubit datovým úložištěm s velkorysou kapacitou 1440 sekund (24 minut) nekomprimovaného záznamu a k dispozici je řada praktických funkcí včetně synchronizace tempa s externím MIDI zařízením.

Smyčkovač umožňuje uložení až 20 stereo presetů s nelimitovaným množstvím vrstev, looper využívá převodníky pracující s rozlišením 24-bit / 44.1kHz, díky duálním vstupům a výstupům lze signálovou cestu zapojit i v tzv. true stereo režimu, konektor FC slouží k připojení externího footswitche s funkcemi undo-redo nebo pro pohyb v bankách (firemní Triple Foot Controller) a ke stažení je také software Loop Manager App.

Kromě celkové hlasitosti a ovladače úrovně nahraných vrstev je hlavní panel osazen parametrem Tempo nastavitelným v rozmezí 60 až 240 BPM a rotační encoder navázaný na čtyřmístný displej volí mezi následujícími režimy: LOOP – výběr presetu, SWFX – funkce footswitche, EXTC – MIDI Clock, FADE – pozvolné ztlumování hlasitosti smyčky, TM.KN – tempo s parametry Fine/Coarse.

Tlačítko Reverse aktivuje opačné přehrávání záznamu, switch Octave posune loop o jednu oktávu dolů pomocí zpomalení přehrávání na poloviční hodnotu, tlačítkem 1 Shot lze nastavit pouze jedno přehrání záznamu a spínač EXT CLK je přiřazen k externímu MIDI zařízení připojenému pomocí DIN konektoru MIDI In usazenému společně s USB portem a napájecí zdířkou 9V na zadní straně šasi.

Dvojice kovových multifunkčních footswitchů nabízí ovládání různých parametrů: levý spínač Loop – record, overdub, playback, stop, undo/redo; pravý footswitch Stop/FX – zastavení smyčky, přepínání oktávy, aktivace reverzního modu nebo retriggering spouštějící při každém stisknutí switche smyčku od jejího začátku.

Programovatelný a funkcemi nabitý Electro Harmonix 1440 Stereo Looper je na českém trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 6200 Kč včetně adapteru EHX 9.6DC200mA. Aplikaci EHX 1440 Loop Manager pro export a import smyček mohou uživatelé looperu stahovat zde.

Tagy Electro Harmonix EHX 1440 Stereo Looper

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY