Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 24.04.2017 - 00:01

Programovatelný digitální delay SD Andromeda

Firma Seymour Duncan oznámila, že v brzké uvede do sériové výroby nový Andromeda Dynamic Delay, jenž měl světovou premiéru na letošním hudebním veletrhu v Anaheimu. Špičkové programovatelné zařízení nabízí celkem 8 typů dozvuku, tap tempo, rytmizaci, možnost zařazení modulace, pokročilou funkci Dynamic Expression, zapojení v tzv. true stereo modu, MIDI nebo režim Trails.

Základní režimy jsou rozděleny do sekcí Digital a Analog a každá z nich obsahuje 4 typy delaye (Normal, Ping Pong, Reverse a Reverse Pong) ovládané trojicí známých potenciometrů Feedback, Delay Time a Mix doplněné tónovou clonou, knoflíkem Modulation přidávající do signálu chorus, ovladačem Saturation pro zvýšení zkreslení typické pro stará pásková echa a rotační přepínač Tap Value nastavující rytmické patterny dozvuku (čtvrtky, osminy, tečkované osminy a trioly).

Pod třímístným displejem najdeme malá tlačítka pro pohyb v 32 bankách a výběr 4 oblíbených presetů (A/B/C/D), společným stiskem obou tlačítek uložíme preset do paměti. Nechybí ani funkce Trails po jejíž aktivaci se efekt přepne do bufferovaného režimu a fráze delaye přirozeně dozní i po jeho vypnutí.

Samostatnou jednotku představuje funkce Dynamic Expression, která umožňuje kontrolovat delay v závislosti na dynamice hry. K tomu slouží jak prosvícený potenciometr Threshold nastavující citlivost funkce tak i dvě tlačítka. Prvním volíme mezi mody Hard/Soft/Off, jež určující zda bude Dynamic Expression a výraznost dozvuku aktivována při silnějším nebo naopak slabším úderu a druhým spínačem s mody Mix, Mod a Saturation určujeme konkrétní proměnnou funkci.

Krabička je osazena dvojicí nášlapných footswitchů - aktivační může být v závislosti na funkci Trails zapojen v bufferovaném nebo true bypass režimu a pravým nastavujeme tap tempo nebo volíme presety. Čelní strana šasi je vyhrazena pro dva vstupy a výstupy (mono, stereo, dual), DIN konektory MIDI In a Thru, napájecí zdířku adapteru s rozsahem 9 až 18 V a na levém boku je umístěn konektor USB.

Programovatelný digitální delay Seymour Duncan Andromeda představuje díky svému zvukovému charakteru, širokým možnostem ovládání a v neposlední řadě i kvalitou zpracování špičku v dané efektové kategorii. Novinka by se měla na pultech obchodů představit pravděpodobně začátkem května, cena pro americkou část trhu byla nastavena pod hranicí 300 dolarů.

Tagy Seymour Duncan SD Andromeda
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY