Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 28.06.2017 - 00:01

Programovatelný Boss RV-500 Reverb a MD-500 Modulation

Po delayi DD-500 přichází japonský gigant Boss s dalšími modely elitní pětistovkové edice, kterými jsou verze Boss RV-500 Reverb a MD-500 Modulation. Oba programovatelné procesory disponují kvalitními dvaatřicetibitovými AD/DA převodníky, širokou nabídkou typů efektů, identicky řešeným intuitivním ovládáním s přehledným displejem, MIDI rozhraním, USB portem a až 297 presety rozdělenými do 99 bank.

Boss RV-500 Reverb nabízí 12 základních modů s řadou reverbů rozdělených do sekcí Room (4 x), Hall (3x), Plate, Spring (3x), Shimmer, Fast Decay, Early Reflection (4x), Non Linear, SFX (3x), SRV (ala model Roland SRV-2000) a také Space Echo emulující ikonický sound páskového vintage Rolandu RE-201 Space Echo. Výkonný DSP čip navíc umožňuje ke každému reverbu přiřadit integrovaný digitální delay s modulací.

Podobně rozsáhlou nabídkou se může pochlubit i Boss MD-500 Modulation v metalizované modré úpravě, jehož 12 hlavních režimů pojmulo dokonce 28 typů různých modulačních efektů zahrnujících mody Chorus (4x), Flanger (2x), Phaser (3x), Classic Vibe (2x), Vibrato (2x), Tremolo (4x), Dimension se zvukem rackového Rolandu SDD-320 Dimension D (5x), Ring Mod, Rotary, Filter, Slicer a Overtone. Praktickou vychytávkou je funkce Insert Loop pomocí níž lze umístit modulace před, za nebo paralelně s externím zkreslením.

Trojice kovových footswitchů slouží pro pohyb v presetech, bankách a aktivaci funkcí Tap/Ctrl, nechybí A/B Simul mod pro současné spuštění dvou presetů nebo možnost výběru mezi bufferovaným a true bypass režimem. Napájení obstarává kromě kromě 9V adapteru také čtveřice tužkových AA baterií s výdrží okolo 4.5 hodiny (alkalické články).

Na čelní straně najdeme dvojici vstupů a výstupů, konektor pro připojení externího expression pedálu nebo přepínače Ctrl1/Ctrl2, USB port a DIN konektory MIDI In a Out. Podlahové procesory Boss RV-500 a MD-500 v podstatě mapují rozsáhlé portfolio reverbů a modulací této tradiční značky a přidávají široké možnosti editace včetně nových funkcí, takže svůj zvuk si najde a nastaví téměř každý. V Evropě se novinky objeví zřejmě začátkem srpna za cenu cca 380 eur.

Tagy boss Boss RV-500 Reverb Boss MD-500 Modulation
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY