Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 26.07.2017 - 00:01

Profesionální zvuková karta Arturia AudioFuse

Firma Arturia, známý výrobce klávesových kontrolerů, sekvencerů, syntezátorů a také jejich softwarových verzí, přichází na trh se svou první zvukovou kartou AudioFuse. Výsledkem více než dvouletého vývoje je profesionální USB audio rozhraní nové generace disponující nekompromisním zvukem a překvapivě širokými možnostmi ovládání, které v dané kategorii karet rozhodně nebývají standardem.

Model AudioFuse s chytře řešeným hliníkovým šasi, jehož horní kryt lze použít jako podstavec, je osazen kvalitními 24 bitovými AD/DA převodníky pracujícími se samplovací frekvencí až 192kHz, dvěma špičkovými analogovými předzesilovači DiscretePRO, jenž ve své třídě nabízejí nejnižší odstup signálu od šumu (131.5dB), a také dvojicí RIAA phono preampů.

Čtveřice vstupů - 2 x Mic/Instrument/Line (XLR, TRS) a stejný počet Phono/Line (RCA, TRS), je doplněna čtyřmi analogovými jackovými výstupy a vstupními / výstupními konektory pro analogové inserty, digitální S/PDIF, ADAT, Word Clock a MIDI, nechybí dva nezávislé sluchátkové výstupy a tříportový hub USB 2.0.

Karta, pyšnící se latencí pouhé 3 ms, umožňuje napájení ve čtyřech různých režimech včetně Green Modu šetřícího energii v případě USB připojení k notebooku, laptopu nebo smartphonu. Bohaté ovládání sestává z velkého potenciometru hlasitosti monitoringu, knoflíků vstupního gainu, ovladačů sluchátkových výstupů, tlačítek pro phantomové napájení 48V, rychlé porovnání záznamu z rozdílných monitorů, obrácení fáze, funkcí Mute, Pad, Mono, Inst, Dim atd.

Zvuková karta Arturia AudioFuse je určena nejen pro studiovou činnost, ale skvělou práci odvede také na koncertech nebo v terénu. Flexibilitu navyšuje široká kompatibilita a to nejen s platformami PC, Mac, iOS a Android, ale i se zařízeními běžícími na systému Linux. Novinka by se v těchto dnech už měla začít objevovat na evropském trhu za cenu okolo 600 eur. Na výběr budou celkem tři barevné varianty v černém, šedém a stříbrném odstínu Deep Black, Space Grey a Classic Silver.

Tagy arturia Arturia AudioFuse

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY