Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Produkční stanice Roland Verselab MV-1

Roland Verselab MV-1 představuje komplexní produkční stanici v desktopovém formátu, jejíž zvuková platforma není postavena pouze na standardních samplech, ale disponuje také firemní technologií ZEN-Core. To znamená, že v modelu typu all-in-one je integrován synth-engin, generující nejrůznější rejstříky počínaje analogovými syntezátory až po koncertní křídlo. Novinka pracuje v režimu standalone, takže tvorba tracků a další úpravy nejsou závislé na DAW aplikaci, což je další nezanedbatelnou výhodou MV-1.

Ovládání s 16 rychlostně citlivými pady je velmi blízké klasickým grooveboxům, pomocí vestavěného nebo externího mikrofonu lze nahrávat vokální linky a obohatit je auto-pitchem, harmonizerem, doublerem apod., TR-REC sekvencer (128 kroků) nabízí 4 bicí stopy, kde první tři jsou vyhrazeny pro basový buben, snare a hi-hat, zatímco čtvrtá pozice umožňuje výběr některé z 80 bicích sad s následnou možností polyfonního programování prostřednictvím padů. Sekce Melodic Tracks zahrnuje jednu basovou plus dvě nástrojové stopy a track určený pro vokály.

Výkonný 128-bitový zvukový generátor založený na platformě ZEN-Core přináší legendární zvuky Roland v nejvyšší kvalitě a vedle více než 3000 připravených vzorků je zde i prostor pro stažení dalších presetů z knihovny Roland Cloud. Integrován je looper s funkcemi Time Stretch a Pitch Shift, nechybí přehledně koncipovaný recording a efektová jednotka obsahující Track EQ, chorusy, delaye, reverby, 90 multiefektů a stejný počet master efektů.

Hlavně začínajícím uživatelům mohou práci zjednodušit různé šablony a patterny, napomáhající k rychlejší orientaci v melodii nebo harmonii a výrobce zaručuje bezproblémovou kompatibilitu s kreativní DAW aplikací Roland Zenbeats, obsahující plug-iny, efekty, editory atd.

Konektivita sestává z dvojice (6.3 + 3.5 mm) sluchátkových zdířek, výstupů Mix Out, dvou linkových vstupů, DIN konektorů MIDI In, Out, portu USB-B, mikrofonního XLR vstupu s fantomovým napájení 48V, slotu pro SD karty a zdířky adapteru PSD. Cena Rolandu Verselab MV-1 o rozměrech 354 x 208 x 60mm a hmotnosti 1.17 kg byla nastavena okolo hranice 17500 Kč včetně napájecího zdroje a předinstalované SD karty.

Tagy Roland Roland Verselab MV-1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY