Přejít k hlavnímu obsahu
Charles Fort - Čt, 14.11.2019 - 12:00

Proč jsme se rozhodli spojit humor a rakovinu

Na začátku listopadu jsme vypustili na světlo světa videoklip k akci Movember. Vyjadřovacím jazykem naší tvorby je především humor a láska k muzice samotné, tentokrát jsme se ovšem rozhodli ho dát do kontrastu s kampaní, která si klade za cíl šířit osvětu a prevenci rakoviny.

Proč jsme se právě my rozhodli udělat tohle spojení? Já sám jsem prošel rakovinou a v roce 2015 se úspěšně vyléčil. Proto se tomuhle tématu čas od času věnuju a necítím žádné tabu při mluvení o tom, co se mi stalo a jaké to bylo. Celé bych to shrnul do věty: „Rakovina je hnus.“

Většinou člověk nemá moc možností, jak ovlivnit, jestli jí dostane. U některých forem je ovšem možné ji alespoň včas odhalit. Proto jsme se rozhodli podpořit kampaň #prsakoule a pustit se do Movemberu.

Většinu nápadů vymýšlíme v naší zkušebně, která sousedí s kotelnou. Tam sedáváme u kotle, kouříme a zapisujeme si nápady. Skladba Love Is All Around pochází z roku 1967 (kapela The Troggs) a od té doby se dočkala nespočtu coverů. Nejznámější jsou z filmů Čtyři svatby a jeden pohřeb (Wet Wet Wet) a Láska nebeská (Billy Mac). Dneska už nedokážu říct, jestli byla dřív myšlenka Movemberu nebo skladby Love Is All Around, ale najednou to do sebe všechno zapadlo a my věděli, na čem chceme pracovat.

Aranž a lehkou změnu textu jsme zvládli poměrně snadno, chtěli jsme zachovat původní nosné prvky skladby a zároveň ji přenést do našeho akustického podání (proto se jmenujeme Acoustic A-Team). Ovšem vizuální zpracování už byl trochu oříšek. Koncept byl jasný, oslovili jsme proto super kameramana Dominika Kučeru, aby zajistil realizaci a pomohl nám na místě vše odřídit. O super střih se následně postaral Tomáš Lyga.

Největší potíž byla v lidech. Plánovací práce probíhaly několik měsíců a naše vize byla dostat do klipu co nejvíc fousatejch chlapů, kteří si ze sebe umí udělat srandu a chtějí sdělení Movemberu poslat dál. Navíc jsou ochotní se měsíce neholit a potom nosit knír. Čím víc se blížilo natáčení, tím víc lidí odpadalo a nám nakonec zůstalo jádro 4 skvělejch chlapů a my dva.

Jak se říkává – konec dobrý, všechno dobré. Jsme vděční za to, že jsme do toho šli. Vážíme si všech ztrát na vousech, které pro nás lidi udělali, a stejně tak podpory kampaně #prsakoule, kterým se náš projekt líbil.

Proč jsme se tedy rozhodli spojit humor a rakovinu? Abychom dostali do světa jedinou důležitou zprávu: sáhněte si na ně! Jak na to zjistíte na https://www.loono.cz/samovysetreni. Vezměte svoje drahý polovičky a udělejte z toho měsíční rituál. My věříme, že to má smysl.

Tagy komunita Acoustic A-Team
Jsem fotograf a muzikant. Rád vyprávím příběhy, protože mě v obou mých životních vášních zcela obklopují. Jmenuju se Karel Fořt, ale všichni kolem mi říkají prostě Charles. Atelier Fořt – www.atelierfort.cz The Acoustic A-Team – www.a-team.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY