Přejít k hlavnímu obsahu
Václavské náměstí v neděli 27. 2. odpoledne | Foto: Milion chvilek pro demokracii
Václavské náměstí v neděli 27. 2. odpoledne | Foto: Milion chvilek pro demokracii
redakce -

Pro Ukrajinu: Česká televize a další organizují benefiční koncerty

Napříč celým Českem se rozjela nebývalá vlna solidarity s Ukrajinou a pozadu nezůstali ani umělci. Několik akcí, jejichž účelem bylo pomoct lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině, již proběhlo, další se chystají. Velký benefiční koncert na Václaváku chystá v úterý 1. března také Česká televize. Aktivní jsou lidé rovněž v regionech, individuální pomoc poskytuje řada dobrovolníků i z řad hudebníků, část tržby za vstupenky odvádí některé festivaly.

Přímý přenos z Václavského náměstí v Praze odvysílá Jednička České televize od 20:10 hodin, koncert ale začíná už v 19 hodin. Bez nároku na honorář na něm vystoupí desítky hudebníků, například skupiny Mig 21, Chinaski a Pražský výběr, zpěváci Marie Rottrová a Tomáš Klus či hudebníci z České filharmonie. Večerem provede dvojice Světlana Witowská a Daniel Stach.

Obdobně iniciovala Česká televize minulý rok benefiční Koncert pro Moravu s rekordním výtěžkem z dárcovských SMS zpráv na pomoc vesnicím postiženým přírodní katastrofou. Nyní výtěžek koncertu poputuje do sbírky Člověka v tísni SOS Ukrajina. Organizace humanitární pomoc na Ukrajině poskytuje již od roku 2014, a jakmile to situace umožní, soustředí se její týmy na zajištění nejzákladnějších potřeb – potravin a zázemí pro vnitřní uprchlíky. Člověk v tísni je připraven pomoci nejen na Ukrajině, ale v případě potřeby i v okolních zemích, které pravděpodobně zasáhne uprchlická vlna.

Sbírku můžete podpořit zasláním DMS ve tvaru DMS SOSUKRAJINA 30, DMS SOSUKRAJINA 60 nebo DMS SOSUKRAJINA 90 na telefonní číslo 87 777 nebo darem na sbírkový účet 9320 9320 / 0300.

Ve vztahu k Ukrajině se zvedla obrovská vlna solidarity. Ukrajinské vlajky jsou ke spatření téměř na každém místě. Pomáhají tisíce lidí, hudební sektor nevyjímaje. Stokorunu z každé vstupenky do 10. března daruje zasaženým lidem na Ukrajině například festival Hradecký slunovrat, přímo na hranice s Ukrajinou ze známých hudebníků vyrazil mj. David Koller, písničkou Ukrajino přispěl Tomáš Klus.

Na koho dalšího z hudebního sektoru, který nyní pomáhá lidem z Ukrajiny, byste rádi upozornili? Napište nám do komentářů.

Tagy Ukrajina

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY