Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová -

Přijíždí hudebník a autor učebnic pro bubeníky Sunny Jain

Do Prahy se po sedmi letech vrací hudebník a edukátor Sunny Jain, autor učebnic pro bubeníky The Total Jazz Drummer a Drum Atlas: India.

Čtyřiačtyřicetiletý bubeník a perkusista má bohatou hudební historii – spolupracoval s osobnostmi jako David Byrne, Rez Abbasi, Kenny Barron, Seamus Blake, Marc Cary, Kyle Eastwood, Norah Jones, Rudresh Mahanthappa, Donny McCaslin nebo Peter Gabriel, se svou kapelou Red Baraat vystoupil v Bílém domě, během závěrečného ceremoniálu Paralympijských her v Londýně i předávání Nobelovy ceny míru v Oslu.Uznávaný hudebník je přezdíván „Hendrix dholu“, díky svému mísení tradiční indické hudby a bollywoodských melodií s jazzem i psychedelií. Výbušnou energii živých koncertů ostatně potvrdí každý, kdo Red Baraat naživo viděl, třeba návštěvníci letošních Colours of Ostrava. Jain je také znám svou inspirativní lektorskou činností. Ve svých učebnicích předestírá základy i pokročilé postupy jazzového hraní, latinsko-americké, africké, indické či karibské hudby.

Sunny Jain vystoupí s Red Baraat 12. září v pražském Futurum Music Club, přijďte nasát inspirace. Více na www.jmw.cz

Tagy Sunny Jain

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY