Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 30.10.2020 - 00:01

Prémiové kytary Ibanez J Custom 2020

V roce 1996 představila společnost Hoshino Gakki, vlastník značky Ibanez, první kolekci prémiových nástrojů řady J Custom, jejíž produkci obstarali špičkoví kytaráři z výrobních centrál FujiGen Gakki a SMI (Sugi Musical Instruments Ltd.). Japonský Custom Shop od té doby každoročně uvádí na trh limitovanou řadu nástrojů, kterou letos zastupují šestistrunné modely Ibanez J Custom JCRG2001-SAL, JCRG2001-UND, JCRG2002-GNM a JCRG2002-SLH.

Kromě výběrových materiálů a tradiční RG konstrukce sdílí čtveřice novinek rychlé krky s profilem Super Wizard (síla na 1. pr. 17mm, na 12. pr. 20.5 mm), ploché hmatníky z mořeného očkového javoru osazené 24 jumbo pražci a hardware v podobě dvojzvratného vibrata Lo-Pro Edge, zámků nultého pražce Top-Lok III o šířce 43 mm, ladicích strojků Gotoh SG381 a popruhových zámků Strap Lock od stejného výrobce.

Identická je také šachta pro výstupní jack, řešená podobně jako u signovaných verzí JEM Stevea Vaie, kovové krytky potenciometrů zapuštěné do korpusového topu, javorové lemovky hran, poziční značky z pravé perleti nebo kompletní elektronika sestávající z dvojice humbuckerů DiMarzio Tone Zone (kobylka), Air Norton (krk), středního singlu True Velvet, pětipolohového switche, hlasitosti a tónové clony.

Zástupci série JCRG2001 disponují olšovým tělem krytým topem z pečlivě vybíraného a výrazně prokresleného javoru o síle 4 mm, krk je lepen ze tří javorových plátů proložených dvěma pásy odolného purpleheartu. Provedení SAL (Salamandra) a UND (Undine) dostala chromovaný hardware a snímače v barvě slonové kosti.

Řada JCRG2002 nabízí tělo z afrického mahagonu doplněného javorovým topem s obláčkovou kresbou a krk tvoří dva kusy exotického wenge plus centrální blok z purpleheartu. Varianty v transparentních úpravách Gnome a Sylph se mohou pochlubit zlatým hardwarem a pouzdra snímačů mají černou barvu. Oficiální ceny luxusních „ergéček“ z edice Ibanez J Custom 2020 byly nastaveny shodně na cca 8700 dolarů včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Ibanez Ibanez J Custom 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY