Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 26.06.2021 - 00:01

Předzesilovač Orange Acoustic Pedal

Vývojáři firmy Orange Amplification vzali know-how preampu Acoustic Pre TC a zesilovače Crush Acoustic 30 a výsledek integrovali do kompaktní krabičky Acoustic Pedal, fungující jako preamp pro elektroakustickou kytaru. Pedál tak obstarává nejen frekvenční úpravy tónu, ale eliminuje také vznik zpětné vazby, pomocí efektové smyčky lze do řetězce zařadit další efekty a díky linkovému výstupu propojit nástroj s mixážním pultem, zvukovou kartou apod.

Elektronika je postavena na nízkošumovém JFET obvodu s nadstandardními dynamickými vlastnostmi a silnou projekcí, takže akustika by neměla mít problém se prosadit v kapelovém mixu. Navíc zapojení typu „single-ended“ garantuje velmi nízkou hladinu šumu dokonce i při potenciometru výšek nastaveném na maximum, což hráči uvítají nejen v decentních kytarových pasážích.

Na hlavním panelu mají své místo speciálně kalibrované třípásmové korekce s parametrickými středy (potenciometr Q Factor), filtrační parametr Notch, ovladač hlasitosti a tlačítko Phase navázané na výstupní XLR konektor umístěný na přední straně šasi. Společně se vstupem a hlavním výstupem disponuje pedál také jackovým sendem a returnem zmíněné ef. smyčky opatřené bufferem. Krabičku napájí adapter 18V, napomáhající k vyššímu headroomu a konkrétnímu podání tónu.

Orange Acoustic Pedal o rozměrech 6 x 10.5 x 13.7 cm a hmotnosti 400 g, který kromě celkového zlepšení a rozjasnění zvuku průměrného nástroje přináší další routingové možnosti, je v případě evropského trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 160 eur včetně zdroje. Na části přiložených videí demonstruje vlastnosti předzesilovače skvělý kytarista Doyle Dykes, kterého legendární Tommy Emmanuel označil jako jednoho z nejlepších současných hráčů s prstovou technikou.

Tagy Orange Orange Acoustic Pedal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY