Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 29.08.2020 - 00:01

Preamp/multiefekt Mooer GE300 Lite

Kytarový preamp/multiefekt GE300, současná vlajková loď modelingových podlahových procesorů značky Mooer Audio, dostává mladšího sourozence v podobě ekonomičtější varianty GE300 Lite. Ta byla sice poprvé představena už na zimním hudebním veletrhu NAMM 2020, ale v daném případě se jednalo stále ještě o prototyp, jehož vyladěná finální varianta nyní míří na celosvětový trh.

Kompaktnější provedení, které tentokrát nedisponuje integrovaným expression pedálem, nabízí v základu výběr ze 108 emulací zesilovačů, 43 virtuálních kabinetů a 164 nejrůznějších typů efektů včetně looperu s kapacitou 30 sekund. Oproti větší verzi GE300 byl vynechán Synth Engine. Položky jsou rozděleny do 13 bloků a pro uložení předvoleb je připraveno 255 presetových míst.

Kromě standardních zvuků je možno využít sekci Tone Capture s trojicí modů Amp, Guitar a Cab, sloužících k vytváření vlastních vzorků různých zesilovačů, typů kytar nebo kabinetů napojených na jednotku pro upload IR impulsů podporujících samply třetích stran. Další presety, rejstříky apod. lze přidávat pomocí platforem Mooer GE Labs a Studio.

Každý z osmi nášlapných switchů opatřených barevnými prstenci je schopen pracovat ve třech modech, nechybí programovatelná efektová stereo smyčka, precizní nastavitelná ladička, podpora dvou externích expression pedálů, minijackový Aux In, sluchátkový výstup, dva symetrické linkové XLR konektory s odepínáním uzemnění a vlastní hlasitostí, DIN zdířka MIDI In/Out, port USB-B obstarávající přímé nahrávání a přepínač citlivosti vstupního obvodu.

Mooer GE300 Lite o rozměrech 287 x 208 x 64 mm a hmotnosti 2.1 kg využívá převodníky pracující s rozlišením 24-bit/44.1 kHz, o plynulý chod systému se stará duální procesor SHARC a napájení je řešeno adapterem 9V/2A, jenž je společně s USB kabelem součástí balení. Oficiální evropská cena novinky byla nastavena těsně pod hranicí 500 eur.

Tagy Mooer Mooer GE300 Lite
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY