Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 09.01.2020 - 00:01

Preamp/multiefekt Mooer GE250

Po modelech GE150, GE200 a GE300 přichází značka Mooer Audio s další verzí modelingového preamp/multiefektu, tentokrát nesoucího označení GE250, který se rozměry i výbavou řadí mezi poslední dva jmenované předchůdce. Prototyp tohoto modelu firma představila už na veletrhu Music China a nyní se finální produkt dostává do celosvětové distribuce.

Hlavní nabídka je rozdělena do 11 bloků pro výběr z více než 180 efektů, 70 emulací zesilovačů převzatých ze série Micro Preamp a 32 typů virtuálních kabinetů, využívajících technologii IR impulsů. Je zde samozřejmě možnost použít i vzorky třetích stran (10 slotů, max. délka samplu 2048 bodů), pomocí jednotky Tone Capture lze nahrát také zvukový otisk vlastního aparátu a širší editaci zajišťuje firemní aplikace.

Další funkce zahrnují integrovanou ladičku, looper s kapacitou 70 sekund, rytmickou sekci s 60 bicími tracky, 10 typů metronomu nebo globální ekvalizer pro rychlé přenastavení zvuku a pozice efektů v řetězci je možno konfigurovat. Trojice footswitchů slouží k aktivaci presetů, looperu či tuneru, další dvojice switchů je určena pro procházení bank a plně nastavitelný je i expression pedál.

Do čelního panelu je usazena minijacková zdířka Aux In, nástrojový vstup, konektor pro externí pedál, send/return programovatelné efektové smyčky, sluchátkový výstup, DIN MIDI In/Out, USB port s přiřazenou zvukovou kartou, dvojice jackových výstupů a stejný počet symetrických XLR Outů s odepínáním uzemnění.

Standardní a linkové výstupy mají samostatné ovládání masteru, takže případná změna hlasitosti odposlechové cesty nemá vliv na sílu signálu mířícího z XLR do mixážního pultu. Mooer GE250 je napájen 9V 1A adapterem, oficiální cena novinky byla nastavena na cca 450 eur.

Tagy Mooer Mooer GE250
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY