Přejít k hlavnímu obsahu
Prague Conspiracy, foto: Matěj Vašků
Prague Conspiracy, foto: Matěj Vašků
Martin Hošna - St, 13.04.2016 - 11:00

Prague Conspiracy: Nehrajem divadlo, hrajem koncerty!

Punkrocková smečka Prague Conspiracy právě vydala další nářez charismatických klubových skladeb a není třeba dodávat, že svoji pověstnou energii dokázali přesvědčivě zachytit i na aktuální novince Inner Game. Více prozradila dračice a tahoun kapely, zpěvačka Aneta.

Máte za sebou vydání desky a první koncerty. Jaké jsou pocity?

Vydání desky sice provázely lehčí porodní bolesti, ale dětátko je zdravý a má se k světu, takže rodiče jsou štastný a rozjetý! Z turné jsme zatím odjeli dva koncerty a musíme říct, že Brno nasadilo laťku zatraceně vysoko. To, že už se budou zpívat texty z Inner Game, kterou jsme vydali 14 dní předtím, jsme vážně nečekali!

Máte naplánovaný křest v Lucerně Music Baru. Jak bude probíhat? Připravujete něco extra?

Rozhodně se těšte na několik skvělých hostů a netradiční show, která bude třeba obsahovat i nějaký akustický záležitosti. Konkrétně to ale ještě prozrazovat nechcem! Samozřejmě, musím zmínit Imodium a Lukema, kteří s námi v onen slavný večer na podiu vystoupí. Tak koukejte dojít brzo!

Co vás čeká? Dostojíte svoji pověsti nejvytíženější koncertní kapely u vás?

Co nás čeká, to neví ani pánbů, ale rozhodně budem zase jezdit každej víkend, to jo. (smích) Z turné se pozvolna přesuneme do majálesů, fesťáků, kelímkáčů a velmi se těšíme.

Na podiu působíte jako energická kapela, co vyznává srandu, chlast & humor. Jste takoví i v soukromí?

Podle mě si myslím, že si neumíme na něco hrát. Nehrajem divadlo, hrajem koncerty. Takže tu jsme střelený, tu ožralý, tu nadšený, tu dojatý... No většinou všechno najednou. (smích)


Můžete představit desku Inner Game do detailů?

Inu, poslední dva roky jsme průběžně dělali na nových písničkách, ale finální podobu získaly až na statku Malířovna, kam jsme odjeli na soustředění a kde se pak dokonce nahrávaly bicí a basa. Deska je oproti Renegades mnohem vyzrálejší, chtělo by se říct snad dospělejší, jak tematicky, tak především hudebně a zvukově. Novinka je 120% šťávička z nás, nechali jsme na ní všechno, co teď v sobě máme. Hudba je kolektivní práce, kterou odstartuje Kuba, když přinese nějakej riff, na jehož základě se to pak staví a vyvíjí. Většinu textů jsem psala já a dotýkaj se mých životních událostí za poslední dva roky, takže totální upřímnost a pozvánka do mý hlavy, o čemž svědčí název Inner Game. Je to psychologickej pojem, kterej popisuje onu věčnou hru vnitřních já, popisuje, jak v jednu chvíli sám sebe brzdíš, házíš si klacky pod nohy, narazíš na domněnky, zvyky a lži, zatímco se snažíš bejt lepší, na 100 % svůj, a překonávat právě všechny ty strachy. Z výsledku jsme absolutně nadšený!

Zdá se mi to, anebo je vaše novinka ještě punkrockovější než předešlá?

Bavíme se o stejný desce, hehe? Tý druhý ze dvou? Já osobně bych jí spíš řadila k měkčím hudebním směrům, i když na otázku, do který hudební škatulky patříme, stejně nejde odpovědět. Každá písnička je zase úplně jiná, jsou tam punkrockovky, jsou tam dojáky s dětským sborem, snad trochu country... Hlavně ale dyť je to jedno (smích). Stejně v hudbě je podstaný jen jedno – líbí, nebo nelíbí!

Na scéně se pohybujete pěknou řádku let – do jaké míry se ta léta myšlenkově změnili Prague Conspiracy?

Já jsem odhodila pózy a růžový brejle, Kuba začíná bejt senilní a narodilo se mu druhý dítě, Matěj trochu ztloustnul a furt má rád funk a Martin si pořád jede holky a mašiny. (smích) Samozřejmě, člověk se mění každou vteřinou, ale kolektivní kapelní myšlení ve stylu, chceme hrát a chceme hrát hodně, se nezměnilo.

Asi nikdy se nevyhnete srovnání se svou minulostí – přesto se zeptám, nevrátíte nazpátek ve větší míře dechy do vašich skladeb?
NE!!!!!!!

Jste ještě v kontaktu s bývalými členy?

Sem tam se potkáme, ale jinak ne.

Jsme magazín určený pro muzikanty. Můžete prosím představit svoje instrumenty & aparát?

Matěj: Ampeg SVT CL-VR, basový box ampeg 8x10, momentálně hraje na Jazzbass a má rád japonské kopie Fenderů.
Martin: Bubny Basix rock custom o rozměrech 14''12''16''24'', InEar Shure, paličky Pellwood.
Kuba: Marschall 800, hraje Custom Flying V od pana Kobrleho.
Aneta: Všechno poztrácí a v technice se vůbec nevyzná, takže NIC. (smích)

Prague Conspiracy, foto: Matěj Vašků
Tagy Prague Conspiracy
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslo...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY