Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Power mixpulty Yamaha EMX2, EMX5 a EMX7

Na letním hudebním veletrhu NAMM představila Yamaha trojici nový mixpultů řady EMX osazených koncovým zesilovačem. Jednotlivé modely, jenž jsou nyní dostupné i na českém trhu, nesou označení EMX2, EMX5 a EMX7 a jsou odstupňovány počtem vstupů, rozsahem ekvalizace, šířkou efektové sekce a výkonem, takže zvukaři a muzikanti najdou u této série verzi vhodnou jak do zkušebny, tak i do barů nebo menších klubů a v případě modelu EMX7 i systém pro ozvučení větších akcí.

Nejmenším zástupcem nové řady je lehce přenosný power-mix Yamaha EMX2 s kompaktními rozměry 375 x 147 x 220 mm a váhou 4.2 kg. Model s maximálním výkonem 2x250W / 4 Ohmy (2 x 170 W / 8 Ohmů) disponuje 10-ti vstupy (4 jsou mikrofonní a 1 je uzpůsoben pro přímé připojení kytary) s třípásmovými korekcemi. Kanály 1 a 2 jsou osazeny fantomovým napájením.

Digitální efektová jednotka nabízí čtveřici dozvuků Hall, Plate, Room, Echo, nechybí jednopásmový Master EQ pro finální úpravu zvuku a také potlačení zpětné vazby Feedback Suppressor. Šasi z pevného plastu umožňuje zasazení mixu do rackové konzole, k dispozici jsou kromě hlavních výstupů pro pasivní boxy i konektory pro připojení dvou aktivních monitorů.

Verze EMX5 je dvanáctikanálová s 8-mi mono (mic/line) a 4-mi stereo (line) vstupy, připraven je kompresor pro kanály 1 až 4, finální ekvalizer s presety Speech, Music a Bass Boost, efektová sekce obsahující 24 SPX efektů (reverby, delaye, modulace, dist., auto wah atd.), potlačovač zpětné vazby, 2 x Aux Send, USB rozhraní, recording Out a repro výstupy v provedení TS nebo Speakon. Výkon zesilovače narostl na 2 x 630 W při 4-mi Ohmech (2 x 460 W / 4 Ohmy).

Prémiová varianta EMX7 má identický počet a rozložení kanálů jako verze EMX5 včetně konektivity, ale do efektové sekce přibyl sofistikovaný Speaker processor společně s grafickým ekvalizerem Flex 9 s 31 pásmy (rozsah +-15 dB), jejichž hodnoty a nastavení se zobrazují na displeji.

Stereo meter se rozšířil na 2x12 diod (-30, -25, -20, -15, -10, -6, -3, 0, +3, +6, +10 dB a Peak) a špičkový zesilovač zapojený ve třídě Class D je schopen v kombinaci s boxy o impedanci 4 Ohmy dodat výkon až 2 x 710 W (2 x 600 W / 8 Ohm). Základ šasi EMX5 a EMX7 je z ocelového plechu, obě varianty mají chytře vyřešená madla chránící hlavní ovládací panel, napájení je univerzální a obě verze lze postavit vertikálně i horizontálně.

Yamahy EMX2, EMX5 a EMX7 jsou ve své třídě nadstandardně vybavené a lehce přenosné power-mixy osazené kvalitními koncovými zesilovači s nízkým šumem a zkreslením. Orientační ceny novinek jsou v případě českého trhu následující: EMX2 cca 9 900 Kč, EMX5 cca 16 000 Kč a EMX7 asi 21 000 Kč.

Tagy mixpult

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY