Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 28.04.2020 - 00:01

Poslechový systém Marshall Uxbridge Voice a sluchátka Monitor II ANC

Divize Marshall Headphones pro letošní rok připravila premiéru poslechového mono systému Uxbridge Voice ve stylovém designu odkazujícím na aparáty mateřské společnosti a v nabídkovém katalogu firmy přibyl také nový model sluchátek Monitor II ANC s aktivním obvodem pro potlačování okolního šumu a dalších rušivých vlivů.

Uxbridge Voice disponuje systémem Amazon Echo Studio s hlasovým asistentem Alexa a funkcemi Apple AirPlay 2, Spotify Connect. Pro bezdrátové připojení je připraven modul Bluetooth 5.0 nebo Wi-Fi (WPA/WAP2, 802.11a/b/g/n/ac 2.4 GHz/ 5 GHz ). Na horním panelu šasi o rozměrech 128 × 168 × 123 mm jsou umístěny tři podlouhlé ovladače pro nastavení hlasitosti a dvoupásmových korekcí, přehrávací tlačítko (play, pause, skip), mute spínač mikrofonu a na zadní straně najdeme párovací Bluetooth tlačítko.

Monitor s hmotností cca 1.4 kg je osazen koncovým Class-D zesilovačem s výkonem 30 W napojeným na basový woofer a výškový tweeter, frekvenční odezva je dána mantinely 54 Hz až 20 kHz a maximální hodnota SPL dosahuje hodnoty 96 dB. Kromě aplikace Amazon Alexa je systém kompatibilní i s editačním softwarem Marshall Voice a monitor lze samozřejmě kombinovat s dalšími jednotkami vytvářejícími stereo sestavu.

Sluchátka Monitor II ANC, představující další evoluční krok této populární edice, jsou vybavena pokročilou technologií automaticky eliminující okolní šumy a interference. Vestavěná Bluetooth jednotka je napájena dobíjitelnou baterií s výdrží cca 30 hodin provozu s aktivovanou funkcí ANC nebo 45 hodin ve standardním Bluetooth 5.0 režimu.

Zvuk je přenášen prostřednictvím dynamických driverů o průměru 40 mm, ergonomicky řešená konstrukce umožňuje dlouhodobý komfortní poslech a mušle jsou opatřeny tlačítky pro volbu zmíněného ANC modu či funkce přehrávání a spínač „M“ zpřístupňuje hlasovou asitenci Google nebo trojici ekvalizačních presetů.

Frekvenční rozsah sluchátek s impedancí 32 ohmů se pohybuje v rozmezí 20 Hz až 20 kHz, max. SPL činí 96 dB a průměrný dosah signálu je limitován vzdáleností 10 m. Integrovaný článek lze z nuly na plnou kapacitu nabít za 2 hodiny, po čtvrthodinovém dobíjení je baterie schopna dodávat dostatek energie pro 5 hodin bezdrátového poslechu.

Audio systém Marshall Uxbridge Voice v černé nebo bílé kožence a ochrannou síťkou v odstínu pepř a sůl je na evropském trhu dostupný za cca 200 eur, cena sluchátek Monitor II ANC se pohybuje okolo 300 eur včetně napájecího USB kabelu, audio šňůry s 3.5 mm jacky a plátěným převozním bagem.

Tagy Marshall Marshall Uxbridge Voice Marshall Monitor II ANC

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY