Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Poslechněte si nové snímače SD pro kytary značky Solar

Firma Solar Guitars používá u svých nástrojů proprietární humbuckery Seymour Duncan Solar, určené pro razantnější hudební žánry. Před časem značka představila nový typ těchto snímačů, nesoucích označení Solar Plus, které zakladatel společnosti, populární youtuber a kytarista Ola Englund, popisuje jako „hot“ modely s hřejivějším zvukem, jež se svým charakterem ještě více hodí do metalových stylů.

Pasivní humbuckery Seymour Duncan Solar Plus, využívající magnety Alnico VIII, jsou v současné době osazovány do superstratů Solar A1.6D+ a A1.7ROP+, patřících k vlajkovým lodím výrobce. Na přiloženém videu Ola Englund demonstruje na zmíněných nástrojích rozdíly mezi standardními snímači Duncan Solar a modifikovanými verzemi Solar Plus. Jako testovací aparát slouží lampový tříkanálový zesilovač Mesa Boogie Badlander Rectifier zapojený do rovného kabinetu Mesa 4 x 12 s reproduktory Celestion Vintage 30. Při nahrávání nebyly použity žádné předřazené efekty ani postprodukční ekvalizace.

Tagy Solar Guitars Seymour Duncan Seymour Duncan Solar Plus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY