Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 14.11.2020 - 00:01

Polyfonní pitch schifter EHX Pitch Fork +

Před pěti lety uvedla firma Electro Harmonix na trh kompaktní pitch shifter Pitch Fork, který nyní dostává lépe vybaveného nástupce s označením Pitch Fork +. Novinka nabízí dvojici nezávislých enginů, rychlý a přirozený tracking signálu, polyfonii, možnost programování, širší konektivitu, čtyřmístný displej, volbu bypassu, osm algoritmů a další funkce.

Každý engin s vlastní hlasitostí je schopen transponovat noty v rozsahu +-3 oktávy a disponuje také detuningem (+-99 centů), což umožňuje vytvářet širokou paletu rejstříků od jemného posílení objemu tónu až po různé harmonické struktury. Plynulé nastavení mixu mezi efektovanou a čistou větví obstarává potenciometr Dry.

Vybírat lze z osmi modů včetně režimu X-Mod, kombinujícího efekty typu FM a ring modulator, připraveno je deset továrních presetů a úložiště pojme stovku uživatelských předvoleb. Pravý nášlapný footswitch přepíná v modu Latch mezi efektem a bufferovaným bypassem, zatímco v režimu Momentary je pitch schifter aktivní pouze při stále stlačeném spínači. Levý footswitch lze přiřadit k různým funkcím jako je posun v presetech nebo muting efektovaného signálu.

Důraz na flexibilitu se otiskl také v konektivitě sestávající ze vstupu, dvojice výstupních jacků (Mono, Aux), zdířky expression pedálu ovládajícího frekvenční pásma, glissando či hlasitost, a také vstupu pro externí přepínač, jenž je použitelný pro změnu modů, presetů apod. Napájení je řešeno 9V adapterem.

Polyfonní pitch schifter EHX Pitch Fork + je použitelný s kytarou, basou i dalšími nástroji, jejichž standardní výrazové prostředky může obohatit o nekonečné množství působivých zvukových textur. Oficiální cena byla na českém trhu trhu nastavena okolo hranice 5900 Kč.

Tagy Electro Harmonix EHX Pitch Fork +

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY