Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 22.05.2017 - 00:01

Pololubový Gibson Alex Lifeson ES-Les Paul

Po modelu Les Paul Axcess se zamykatelným vibratem Floyd Rose, ergonomickým spojem krku a těla a piezo systémem přichází Gibson s novou signaturou kytaristy kanadských Rush Alexe Lifesona. U modelu s označením Gibson Alex Lifeson ES-Les Paul se vývojáři Gibsonu společně s kytaristou rozhodli jít trochu jinou cestou. Výsledkem je pololubový nástroj s klasickým liniemi LP a zvukem blížícím se svým charakterem sériím ES-335 Custom.

Stěny korpusu tvoří třívrstvé desky ze dvou plátů javoru proložené topolovým středem a mahagonový centrální blok, jenž stejně jako výztužné žebrování ze smrku Adirondack prošel speciálním tepelným ošetřením. Lepený krk z jednoho kusu mahagonu a plnějším, ale dostatečně pohodlným profilem Rounded C nese hmatník ze směsi Richlite o radiusu 12 palců osazený 22 středně silnými pražci, polohovými značkami z pravé perleti a kostěný nultý pražec s šířkou 4.28 cm.

Pevná kobylka ABR tune-o-matic s titanovými kameny je doplněna lehkým hliníkovým struníkem a ladění obstarávají strojky Milk Bottle Grover Rotomatic s převodem 18:1. Kytara je vybavena dvojicí humbuckerů MHS vyrobených podle receptury starých PAF snímačů s rozdílně motanými cívkami. Krkový snímač využívá magnety Alnico III a u kobylkové verze byly použity magnety Alnico II.

Ovládání sestává z třípolohového páčkového přepínače a logaritmických potenciometrů hlasitostí a tónových clon CTS s odporem 550 kOhm, clony disponují kondenzátory Orange Drops s rozdílnou kapacitou (krk 0.015 mF, kobylka 0.022 mF). Veškeré kovové součásti včetně mosazných rolen popruhu mají zlatou povrchovou úpravu.

Hybridní Gibson Alex Lifeson ES-Les Paul nabízí díky semi-hollow konstrukci a použitým materiálům včetně ručně vinutých snímačů MHS, které ponechávají kytaře její přirozený zvukový charakter, tradiční otevřený sound pololubových nástrojů s plnými, muzikálními středy, kulatými výškami a měkčím atakem. Limitovaná edice v bílém laku Classic White by se měla na evropském trhu objevit zřejmě začátkem června a v ceně cenu okolo 3 800 eur je zahrnuto i luxusní pevné pouzdro.

Tagy Gibson Les Paul Gibson Alex Lifeson ES-Les Paul
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY