Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 27.04.2020 - 00:01

Pololubový Epiphone Uptown Kat ES

Na populární sérii kytar Epiphone Wildkat, uvedenou na trh koncem devadesátých let, navazuje pololubový retro model Uptown Kat ES. Novinka, kombinující konstrukci klasického Gibsonu ES-335 s designovými prvky známými např. z klasických archtopů firmy Gretsch, je osazena zbrusu novými snímači Epiphone ProBucker FB720 a podobně jako její předlohy nabídne hřejivý tón s měkkým atakem a příjemnými výškami.

Dutý korpus tvořený laminovanými pláty z 5 vrstev javoru a topolu je opatřen masivním centrálním blokem, jenž zpevňuje konstrukci těla, prodlužuje sustain a také výrazně eliminuje vznik zpětné vazby. Mahagonový krk s pohodlným profilem Slim Taper C doplňuje ebenový hmatník nesoucí 22 středně silných pražců medium jumbo, perleťové značky poloh a nultý pražec ze směsi Graph Tech o šířce 42.7 mm.

Struny kotví v trapézovém struníku a přes pevnou kobylku tune-o-matic LockTone ABR míří do celokovových ladicích strojků Grover Rotomatic s převodovým poměrem 18:1. V návaznosti na barevné provedení jsou kovové komponenty potaženy vrstvou stříbřitého nebo zlatého niklu.

Přenos zvuku mají na starost dva minihumbuckery Epiphone ProBucker FB720 vyrobené podle staré PAF receptury, kterou Gibson používal u svých raných snímačů z padesátých let. Tomu odpovídá i základní deska a kryty ze slitiny niklu a stříbra, dodrženy byly také rozměry a tvar cívek, společně s použitými materiály pozitivně ovlivňují transparentnost zvuku magnety Alnico II a mikrofoničnost snižuje vosková vakuová lázeň.

Ovládání tvoří standardní třípolohový přepínač, hlasitost plus tónová clona krkového humbuckeru a potenciometry Master Volume a Master Tone. Epiphone Uptown Kat ES se na trhu objeví ve čtyřech efektních odstínech Sapphire Blue Metallic, Ruby Red Metallic, Emerald Green Metallic a Topaz Gold Metallic. Evropská cena byla nastavena okolo hranice 600 eur.

Tagy epiphone Epiphone Uptown Kat ES

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY