Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 01.04.2021 - 00:01

Pololubové modely Ibanez Artcore Expressionist AMH90

Oproti notoricky známým Gibsonům ES-335 disponují nástroje ze série Ibanez AM kompaktnějším tělem, což může vyhovovat hráčům navyklým na standardní el. kytary. Tyto atributy splňuje i nový přírůstek edice Artcore Expressionist s označením AMH90, částečně vycházející z koncepce signatur Johna Scofielda, který svým jménem zaštítil pololubovky JSM 100/10/20/20TH, nebo z modelů kytaristy, producenta a dvojnásobného držitele cen Grammy Erica Krasnoa (EKM100/10T).

Lepený krk opatřený profilem AM Expressionist (síla na 1. pr. 21 mm, na 12. pr. 24 mm) tvoří pláty javoru a dřeva nyatoh s mechanickými i zvukovými vlastnostmi mahagonu, obě ozvučné korpusové desky včetně lubů jsou vyrobeny z lípy a pro stavbu hmatníku o radiusu 305 mmm byl vybrán eben macassar, do něhož je vsazeno 22 pražců medium jumbo, abalonové polohové značky a ořech široký 43 mm.

Kytara s menzurou 628 mm využívá dvojici humbuckerů Super 58 s Alnico magnety a decentnějším výstupem přispívajícím ke konkrétnosti a hřejivosti výsledného tónu. Vedle třípolohového switche a samostatných hlasitostí plus tónových clon nabízí ovládání také malý přepínač Tri-Sound, poskytující v případě krkového snímače následující režimy: 1. pol. – sériově zapojené cívky (klasický HB), 2. pol. – aktivace pouze vnější cívky, 3. pol. – paralelní zapojení cívek.

Trapézový struník VT06 je kombinován s pevnou firemní kobylkou tune-o-matic Gibraltar Performer s roztečemi jednotlivých strun 10.5 mm. Ladění zajišťují celokovové strojky s rondely ve stylu mechanik Grover. Hardware je krytý vrstvou zlatého chromu a design dotváří želvovinový pickguard se zdobenými konturami.

Ibanez Artcore Expressionist AMH90 je dostupný v barevných provedeních CRF: Cherry Red Flat nebo BK: Black a v indonéské továrně seřizují danou sérii na hybridní struny .010/.052. Na českém trhu lze AMH90 pořídit za cenu pohybující se okolo 16900 korun.

Tagy Ibanez Ibanez AMH90
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY