Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 07.02.2021 - 00:01

Pololubové Epiphony ES-335 a ES-339 Original Collection

Téměř současně s akustickými kytarami zařadil Epiphone do prémiové edice Inspired by Gibson / Original Collection trojici pololubových modelů, tvořených kopiemi známých nástrojů firmy Gibson, sestávajících z verzí ES-339 IBG-OC, ES-335 IBG-OC a luxusního provedení IBG ES-335 Figured. Standardní modely ES-339 a ES-335 se kromě barevných úprav liší především velikostí těla, zatímco varianta Figured přidává plamínkovou kresbu korpusu, efektní transparentní laky a rozdílné intarzie hmatníku.

Obě ozvučné desky a luby ES-339 i většího ES-335 jsou vyrobeny z laminovaného javoru, finální vrstvu u ES-335 tvoří zmíněná dýha s výrazným fládrováním a konstrukci korpusů vyztužuje centrální javorový blok. Pro stavbu krku s kulatějším profilem Rounded C byl vybrán tradiční mahagon, hmatník z indického laurelu o radiusu 12 palců nese 22 pražců medium jumbo, ořech ze směsi Graph Tech NuBone má šířku 43 mm a tradiční bodové značky, které v případě varianty Figured nahradily obdélníkové výložky.

Struny kotví ve firemním struníku LockTone Stop Bar a přes pevnou kobylku typu LockTone Tune-O-Matic míří do celokovových ladicích strojků Grover Rotomatic (ES-339) nebo vintage mechanik Epiphone Deluxe s plastovými tulipánovými rondely (ES-335). Menzura byla vyměřena na klasických 24.72 palců.

Do všech modelů je instalována dvojice humbuckerů Alnico Classic PRO, uložených v kovových krytech a poskytujících zvuk blízký starším snímačům Gibson PAF, vyznačujících se konkrétní projekcí a frekvenčně vyváženým zvukem. Ovládání nabízí třípolohový páčkový switch, samostatné hlasitosti a tónové clony, u nichž byly použity potencimetry CTS.

Epiphone ES-339 Inspired by Gibson v lesklých lacích Cherry, Pelham Blue, Vintage Sunburst nebo Natural vyjde na cca 400 dolarů, S-335 v odstínech Cherry a Vintage Sunburst lze pořídit za cca 550 dolarů a vlajková loď ES-335 Figured s povrchovými úpravami Blueberry Burst či Raspberry Tea Burst je dostupná za cca 600 dolarů.

Tagy epiphone Epiphone ES-339 Inspired by Gibson Epiphone IES-335 Inspired by Gibson Epiphone IES-335 Figured Inspired by Gibson
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY