Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 06.12.2017 - 00:01

Pololubová basa Ibanez Thundercat TCB1006

Ibanez se snaží neustále rozšiřovat segment signovaných nástrojů, o čemž svědčí i spolupráce s virtuózním basistou a držitelem ocenění Grammy Stephenem ‘Thundercat’ Brunerem, kterému firma postavila šestistrunný pololubový model Ibanez Thundercat TCB1006 osazený speciálním systémem kombinujícím magnetické snímače s piezem a MIDI výstupem.

Javorová zadní deska a luby korpusu jsou doplněny topem z obláčkového javoru a dvojicí rezonančních F otvorů a lepený krk s profilem TBC (tloušťka na 1. pr. - 20 mm, na 12. pr. 23 mm) je pro zachování maximální mechanické stability vyroben ze tří kusů javoru proloženého dvěma pláty exotického purpleheartu.

Palisandrový hmatník s radiusem 400 mm a akrylátovými obdélníkovými značkami nese 24 jumbo pražců, ořech o šířce 58 mm a menzura nástroje činí 34 palců. hardware ve zlatém chromu sestává z kobylky Hipshot A-style a od stejného výrobce jsou i odlehčené ladicí strojky Ultralite, minimalizující přepadávání nástroje na hlavici.

Basa je osazena dvojicí magnetických, pasivních snímačů EMG 45HZ, doplněných piezo snímači Graph Tech Ghost ukrytými v kobylkových kamenech a nechybí MIDI výstup s 13 pinovým konektorem. Systém je ovládán třípolohovým přepínačem a čtyřmi potenciometry pro hlasitost a tónovou clonou klasických snímačů plus samostatné hlasitosti pieza a MIDI.

Navíc je zde trojice mini-switchů - první z nich přepíná mezi režimy MIDI/Mix/Magnetic+Piezo, druhý volí MIDI programy a třetí ovlivňuje frekvenční průběh ekvalizace (Mid/Dark). Luxusní a mimořádně flexibilní Ibanez Thundercat TCB1006 bude dostupný v decentním transparentním laku Autumn Leaf Burst za cenu cca 5 900 eur včetně pevného pouzdra.

Tagy Ibanez Ibanez Thundercat TCB1006
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY