Přejít k hlavnímu obsahu
Vít Vojík -

Pokáč Lucernu proměnil v obrovský pokoj, ke křtu využil vlasy

Kdo vyrazil do Lucerny v tomto aktuálním předvánočním shonu pro trochu klidu, našel, co hledal. A to jak v písních předkapely Trocha klidu, tak „maestra Pokáče, českého Jimiho Hendrixe ukulele”, mimo jiné také písničkáře, který na 19. prosince naplánoval křest své debutové desky Vlasy. Reporty z koncertů nepíšeme, ale tentokrát uděláme výjimku.

Tento holohlavý týpek nejen že dokázal tři měsíce dopředu vyprodat Lucerna Music Bar, dokázal zde i zůstat tím pořád stejným Pokáčem, co točí songy na YouTube ze svého pokoje. Vlastně celý tenhle klub se proměnil v jeden obrovský pokoj, v jehož pomyslném středu poblíž své postele zpíval.

Přátelská atmosféra a všudypřítomná pohoda čerpaly především z toho, že si stále hrál pouze na svou kytaru a ukulele, ne na nic jiného. Jednoduchá grafika a světýlka od „Vietnamců“, ale show za všechny prachy. Široký záběr písní od prvních, které většina dobře znala, po tu zcela poslední a úplně novou, u které Pokymu publikum doslova viselo na rtech s očekáváním pointy rýmu. A že bylo na co čekat, smích lemoval každou sloku.

Desku Vlasy, jež spatřila světlo světa díky samotným fanouškům prostřednictvím crowdfundingu, pokřtil Voxel a to velmi netradičně, za to příhodně svými vlasy. Mimo něj se na pódium představili Kateřina Marie Tichá nebo Jakub Ondra, se kterým Pokáč zazpíval jeden ze songů, který už se na desku nevešel, ale určitě se prý dostane na tu příští.

Uvažujeme-li v rámci tuzemských poměrů, jak Ed Sheeran pouze s kytarou okouzlil O2 arénu, tak Pokáč s kytarou a (jeho slovy naprosto zbytečným nástrojem) zvaným ukulele okouzlil Lucerna Music Bar. Což v překladu znamená, že si člověk rád počkal až do samotného konce více než dvouhodinového vystoupení i přesto, že pak musel čekat na kabát o pár minut déle. Samozřejmě, že tato akce mohla mít nějaké mušky, celkový dojem je ale velmi rychle polapil. Byl to prostě Pokáč. „Koncert Čosirádzopakuju.” Pro mě jako pro muzikanta i fanouška to byl inspirativní večer...

Tagy Voxel Pokáč

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Vít Vojík
Stage je lajf. Není místo, kde bych se cítil víc na svém místě. Songy, co mi hrály v hlavě, najdeš tady: witus.cz. Na Frontman píšu 10. rokem a od roku 2018 spravuju sociální sítě.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY