Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Podlahový zesilovač Laney Ironheart Loudpedal

Firma Laney rozšířila svou produktovou řadu Ironheart o nejmenšího zástupce v podobě dvoukanálového podlahového zesilovače Ironheart Loudpedal, který je zároveň prvním pedálem z nové série Ironheart Foundry. I přes nevelké rozměry se vývojářům podařilo pod kapotu tohoto modelu vměstnat koncovou sekci s maximálním výkonem 60 W RMS, připojitelnou k boxům o impedanci 8 až 16 ohmů. Loudpedal je zároveň využitelný také jako klasický boost / drive / distortion v kombinaci se standardním aparátem a je samozřejmě připraven i na přímé nahrávání do DAW.

Každý kanál má vlastní ovladače gainu a hlasitosti, pasivní třípásmové korekce jsou společné a integrován je boost s potenciometrem úrovně a přiřazeným footswitchem. Kromě toho je každá větev vybavena malým páčkovým přepínačem aktivujícím následující gainové a voicingové režimy:

Kanál 1 (Gain Character Switch): Clean – čistý zvuk s minimální kompresí a otevřenou projekcí, Rhythm – asymetrický clipping pro decentní zkreslení zachovávající transparentnost a dynamiku projevu, Lead – symetrický clipping poskytující agresivněji laděný high-gainový sound s vyšší komprimací.

Kanál 2: Bright – zvýraznění vyšších středů a upozadění basů, Dark – hřejivý zvuk s dostatkem spodních pásem, redukovanými výškami a lehce sníženou hlasitostí, Off (střední pozice spínače) – průchozí signál není daným obvodem nijak ovlivněn.

Zadní strana šasi z kovového výlisku je vyhrazena pro minijackové vstupy sluchátek a Aux In, síťové tlačítko, napájecí zdířku a linkový DI Out s vypínatelnou emulací kabinetu a odepínatelným uzemněním. Nástrojový vstup je umístěn na pravém boku, opačná strana hostí hlavní jackový výstup s minimální impedancí 8 ohmů a send / return izolované efektové smyčky, přičemž send lze použít jako linkový výstup preampu bez zařazeného koncového stupně.

Flexibilní podlahový zesilovač Laney Ironheart Loudpedal o rozměrech 62 x 151 x 124 mm a hmotnosti cca 1 kg lze na americkém trhu pořídit za částku pohybující se okolo 300 dolarů. Přísun energie je řešen prostřednictvím univerzálního adapteru 24V 2.5A (100 – 240 V), jenž uživatel najde v balení.

Tagy Laney Laney Ironheart Loudpedal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY