Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 13.06.2017 - 00:01

Podlahový multiefekt a kontroler Boss MS-3

Akce Future Redefined byla dějištěm premiéry modelu Boss MS-3 Multi Effects Switcher, který v sobě spojuje funkce multiefektu, klasického a MIDI kontroleru a také programovatelného looperu pro tři externí efekty. Flexibilní a navíc kompaktní zařízení, které nezabere příliš místa v pedalboardu, se tak může stát hlavní ovládací stanicí celého zvukového řetězce.

Na hlavním panelu šasi z černě eloxovaného plechu o rozměrech 246 x 97 x 68 mm najdeme kromě ovládacích tlačítek a tří encodérů a displeje také řadu diod informujích o aktivované efektové sekci a jednotlivých smyčkách. Čtyři kovové footswitche slouží k volbě presetů a pohyb v bankách a pátým nášlapným spínačem vybíráme režimy Memory, Manual a zapínáme integrovanou ladičku.

Multiefekt nabízí celkem 112 efektů rozdělených do sekcí FX1, FX2, Mod1, Mod2, Dly a Rev obsahující různá zkreslení, noise suppressor, ekvalizery, dozvuky, modulace, pitch shiftery atd. Paměť pojme 200 presetů, ve kterých lze využít najednou až 6 efektů plus libovolnou kombinaci dalších 3 externích krabiček zapojených do smyček.

Na čelní straně je umístěn nástrojový vstup, 3 x send/return efektových smyček, 2 hlavní audio výstupy, Control Out CTL 1/2 např. pro přepínání kanálů zesilovače, 2 x CTL In (EXP1 CTL1/2, EXP2 CTL3/4) sloužící k připojení externích footswitchů a expression pedálů, MIDI Out pro ovládání dalších zařízení, USB rozhraní typu B, konektor napájecího 9V adapteru a přepínač On/Off.

Podlahový multiefekt a kontroler Boss MS-3 představuje velmi praktické řešení, jehož flexibilita může muzikantům zásadně usnadnit práci jak na pódiu tak i ve zkušebně nebo nahrávacím studiu. Novinka se na evropském trhu představí zřejmě na přelomu června a července za cenu okolo 500 eur.

Tagy boss Boss MS-3
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY