Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Plug-iny Softube Marshall Plexi Super Lead 1959 a Kerry King 2203KK

Švédská softwarová firma Softube, která se značkou Marshall v minulosti spolupracovala také na vývoji modelingových aparátů, představila dvojici plug-inů přinášejících zvuk klasického zesilovače Marshall Plexi Super Lead 1959 a signovaného modelu 2203KK, postaveného pro Kerryho Kinga z trashmetalových Slayer.

Verze Plexi Super Lead 1959 vychází z modelu z roku 1967, který byl zapůjčen z muzea Marshallu. Zesilovač je doplněn kabinetem 1960BHW 4x12 a záznam vzorků, nahrávaných v londýnských studiích Kore, obstaral zvukový inženýr kapely AC/DC Tony Platt.

Na výběr jsou mikrofonní sekce FET, Valve, Dynamic s trojicí prostorových konfigurací a každý mikrofon disponuje hlasitostí, panoramou a solem. Stejně jako u reálného aparátu je možno vzájemně propojovat oba kanály (jumping) a nechybí banka s 50 presety.

Nejen pro high-gainové hráče je určen plug-in Kerry King Signature, který je podobně jako stowattová předloha Marshall 2203KK s koncovými elektronkami KT88 a razantně modifikovaným preampem převzatým ze známé série JCM 800, vybaven noise gatem a boost-ekvalizerem.

Zesilovač je kombinován s dvojicí rozměrnějších boxů Marshall Mode Four 4x12 osazených reproduktory Celestion G12K-100. Z důvodu zachování maximální věrnosti zvuku si firma tyto kabinety půjčila přímo od Kerryho Kinga. Virtuální boxy s přiřazenými mikrofony jsou rozděleny do kategorií Studio, Live, Custom, jejichž náběr obstaral producent Terry Date (Slayer, Deftones, Pantera, Dream Theater atd.) a Kingův pódiový zvukař Chris Paccou.

Plug-iny ve formátech VST, VST3, AU, AAX (64-bit) spolupracují se systémy na platformách Mac i Windows (OSX 10.12 a vyšší nebo W7 či W10). Do 12. března je možno novinky pořídit za zvýhodněnou cenu cca 99 eur, poté cenovka vyskočí na 149 eur. K dispozici jsou samozřejmě i demo verze.

Tagy Softube Marshall Softube/Marshall Plexi Super Lead 1959 Softube/Marshall Kerry King 2203KK

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY