Přejít k hlavnímu obsahu
Ne že bych nechtěl mít text od známého textaře, ale současně kladu důraz na autenticitu a své pocity | Foto: M. P. Production
Ne že bych nechtěl mít text od známého textaře, ale současně kladu důraz na autenticitu a své pocity | Foto: M. P. Production
Mikuláš Hrbáček - Pá, 31.07.2020 - 08:00

Písně si píšu sám, chci do písní vložit kus svého já

Jmenuji se Mikuláš Hrbáček a v srpnu oslavím své 18. narozeniny. Hudbě se věnuji prakticky od dětství a píšu texty k písním. Nikdy jsem hudbu nedělal na profesionální úrovni, nechodil do žádné hudební školy nebo na hodiny zpěvu. Prostě jsem jednoho dne vzal kytaru do ruky a začal tvořit.

Své štěstí jsem vyzkoušel v SuperStar a nikdy se mi ani nesnilo, že se stane něco tak velkého a změní mi to život. Soutěž mi dala nejen spoustu fanoušků, ale hlavně mi otevřela pomyslnou bránu do showbusinessu a dala mi šanci předávat moji hudbu lidem. Před pár dny jsem vydal videoklip k debutovému singlu Miss You, který je vlastně první písní, co jsem celou dokončil a nahrál.

Ze soutěže mě vlastně každý zná jako pozitivního a usměvavého kluka. A takový jsem i v životě. Snažím se na věci dívat pozitivně a netahat špatnou náladu do své umělecké činnosti. Malinko jsem toto pravidlo ale porušil vydáním této písně. I když, jak se to vezme. Song jsem napsal v době, kdy mi nebylo nejlépe. Byl jsem smutný, měl špatnou náladu, všechno mi přišlo líto a do toho jsem prožíval rozchod s bývalou přítelkyní. A aby toho nebylo málo, vládla v Česku ponurá atmosféra kvůli začínající koronakrizi.

Tím tak trochu prozrazuji, že text je opravdu docela čerstvý. Prakticky jsem ho napsal po vyřazení ze SuperStar. To mi také na dobré náladě moc nepřidalo. Sice jsem neočekával, že se dostanu tak vysoko, ale jsem si vědom, že jsem semifinálovou píseň pokazil a mohl do ní vložit víc energie. Takže obrazně řečeno jsem se ze špatné nálady vyzpíval a vznikla docela fajn písnička. Posoudit můžete sami.

Na podiu

Mám kolem sebe tým mladých schopných lidí a je obrovskou výhodou, že si vše můžeme dělat sami. Umělec se v této době neobejde bez kvalitního producenta, designéra, píáristy, fotografa, kameramana a managera. Všichni tito lidé jsou stále po mém boku, a tak je pro nás všechny radost tvořit nové věci.

Ne že bych někdy nechtěl mít napsaný text od nějakého známého textaře, ale současně kladu důraz na autenticitu a své pocity. Je pro mě důležité, abych vložil do své písně kus svého já. Proto si zatím písně píšu sám. Ale nikdy neříkej nikdy.

Tagy komunita Mikuláš Hrbáček
Mikuláš Hrbáček
Zpěvák a textař. Zúčastnil jsem se 6. řady soutěžního pořadu Česko Slovenská SuperStar. Se skupinou Slza jsem nazpíval píseň Holomráz, která byla na YouTube vydána 9. června 2020. Nyní jsem vydal svůj vlastní první singl Miss You. Jeho křest proběhne…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY