Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Phil Collen použil na novém albu Def Leppard kytary Squier

Podobně jako Mike Rutheford, jenž na turné artrockových Genesis dal přednost finančně dostupným Stratům Squier Bullet, se v nástrojích vyráběných touto asijskou značkou patřící pod koncern Fender zhlédl také kytarista kapely Def Leppard Phil Collen, který v jednom z rozhovorů uvedl, že na letošním albu Diamond Star Halos využil při nahrávání intra skladby This Guitar model Squier Starcaster a v sólových pasážích zvolil nemodifikovaný Squier Telecaster, který je možno slyšet i na starších albech Def Leppard.

„Během covidového lockdownu jsem nakoupil několik levných kytar, včetně reedice humbuckerového pololubového Squieru Starcaster. Naopak Squier Telecaster vlastním už pěknou řádku let – je to opravdu skvělá kytara a navíc ve stejném stavu jakou jsem ji koupil. Nic jsem na ní neměnil a zní skvěle. Pak jsem si pořídil také dvě baskytary – Squier Precision a Epiphone EB-3. Byl jsem opravdu zvědavý, jak budou znít, až budu nahrávat dema. Obě hrály hned po vybalení z krabice opravdu dobře, zejména Squier, což je obzvlášť zajímavé, když si uvědomíte, jak levně se tyto nástroje dají koupit,“ zmínil tovární hráč firmy Jackson.

Tagy Phil Collen Def Leppard Fender Squier

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY