Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 25.07.2021 - 08:00

Cobhamův song Quadrant 4 v podání Phila Collena z Def Leppard

V roce 1973 vydal legendární jazzrockový bubeník Billy Cobham debutové sólové album Spectrum, které otevírá track Quadrant 4, kde se kytarového postu ujal Tommy Bolin a basové linky obstaral Leland Sklar. Instrumentálně náročnou skladbu se ve „shreddingovém“ stylu rozhodl před časem upravit kytarista britských Def Leppard Phil Collen, jenž si do studia pozval spoluhráče ze svého tria Delta Deep, bubeníka Forresta Robinsona a basistu Craiga Martiniho.

„V roce 2018 jsme s Delta Deep každou noc touto skladbou začínali náš set na turné G3 Joea Satrianiho a vždy to byl zlomový moment. To byl jeden z důvodů, proč se naše cover verze nakonec dočkala i studiové podoby, a také jsem chtěl dát fanouškům vědět, na čem jsme pracovali během lockdownu. Další nahrávky by měly následovat ....“ říká Collen. Pro srovnání je přiložen také druhý záznam s originální verzí Quadrant 4.

Tagy Bill Cobham Bill Cobham Quadrant 4 Phil Collen Def Leppard

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY