Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pětistrunný Music Man DarkRay 5 s preampem Darkglass

Po čtyřstrunném provedení basy DarkRay přichází společnost Ernie Ball Music Man na trh s pětistrunným modelem DarkRay 5, jenž konstrukčně vychází z prémiové produktové řady StingRay Special a přidává exkluzivní elektroniku navrženou v dílnách finské značky Darkglass Electronics, věnující se vývoji a výrobě profesionálních basových aparátů, kabinetů a efektů.

Materiál použitý ke stavbě těla s typickým frézováním hran označuje Music Man jako „selected hardwood“, ale s největší pravděpodobností by se mělo jednat o lety ověřený bahenní jasan, k němuž je pomocí pěti vrutů, procházejících ergonomicky tvarovaným spojem, připevněn krk z jednoho kusu tepelně upraveného javoru ošetřeného ručně nanášenou směsí oleje a vosku.

Ebenový hmatník o radiusu 11 palců nabízí 22 vysokých jumbo pražců z nerezové oceli a ořech široký 44.5 mm. Nástroj se standardní menzurou 34 palců využívá top-load kobylku Vintage Music Man, odlehčené firemní strojky v konfiguraci 4+1 s odstupňovanou délkou hřídelí a kulatý srážeč strun AD. Veškeré kovové součásti dostaly černý povrch.

Na kobylkový humbucker Music Man s neodymovými magnety je navázán předzesilovač Darkglass, vybavený dvoupásmovým ekvalizerem, ovladači drive a blend a třípolohovým páčkový přepínačem, kterým lze volit mezi čistým režimem, hutným drivem „Alpha“ nebo fuzz režimem „Omega“, jež vycházejí ze stejnojmenných pedálových zkreslovačů Darkglass. O zvoleném modu informuje jasně svítící barevná LED dioda.

Ernie Ball Music Man DarkRay 5 je dostupný v povrchové úpravě Starry Night za cenu cca 2800 dolarů nebo v podobě limitované edice White Sparkle, která vyjde na cca 2900 dolarů a je celosvětově omezena na 100 kusů nástrojů. K oběma verzím přidává výrobce kvalitní pevné pouzdro, servisní klíče a další doplňky.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man DarkRay 5

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY